Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Fizisko personu rīcībspējas ierobežojumi - nepilngadīgās personas

     

    Essays6 Social Work, Law

5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:690222
 
Author:
Evaluation:
Published: 04.08.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Used
Time period viewed: 2011 - 2015 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    3
2.  Civilprocesuālā tiesībspēja un rīcībspēja    4
3.  Personas rīcībspējas ierobežošana lietas pārskatīšana gadījumos, kad ir garīga rakstura vai citi ar veselību saistīti traucējumi    5
4.  Personas rīcībspējas ierobežošana izlaidīgas vai izšķērdīgas dzīves dēļ, kā arī alkohola vai citu apreibinošo vielu pārmērīgas lietošanas dēļ    8
5.  Nobeigums    9
  BIBLIOGRĀFISKAIS SARAKSTS    10
Extract

5. Nobeigums
Nepilngadīgās personas rīcībspējas ierobežošanas kārtību nosaka Civilprocesa likums. Studējot to nonācu pie secinājuma, ka nav izcelts atsevišķi pilngadīgas un nepilngadīgas personas rīcībspējas ierobežošanas kārtība, bet noteikumi, kā tas darāms ir attiecināmi uz abiem gadījumiem. Civillikumā ir minēts, ka nepilngadīgas personas vecāki ir to aizgādņi un to nāves gadījumā tiek iecelts aizbildnis, kurš arī veic aizgādņa funkcijas gadījumos, kad ir jāierobežo rīcībspēja nepilngadīgajam [4; 222., 223. pants].
Arī pilngadība var tikt noteikta ne tikai no 18 gadu vecuma, bet ar atsevišķu tiesas lēmumu, jau no 16 gadu vecuma. Un ja persona ir stājusies laulībā, tad tā ir automātiski uzskatāma par pilngadīgu [4; 220., 221. pants].
Kā jau ievadā minēju, mūsdienās rīcībspējas ierobežošanas pasākumi var kļūt arvien vairāk izplatīti un nepieciešami, lai pasargātu rīcībspējas ierobežotās personas pašas no sevis un lai neļautu nodarīt pārestības apkārtējiem. Domāju, ka sabiedrība nav pietiekami informēta par šo jomu, ik pa laiku sabiedriskajos mēdijos ir dzirdami negatīvi piemēri no iestādēm, kur uzturas personas ar ierobežotu rīcībspēju dēļ veselības stāvokļa u. tml. Tur nepareizi tiek piemēroti ārstniecības metodes, piemēram Tiesībsargs, nesen publiski izteicās, ka bērnu nervozitāte bērnu namos tiek ārstēta ar nosūtīšanu uz psihoneiroloģisko klīniku un dodot nomierinošus līdzekļus, kuri normāli būtu jādzer tikai gadījumos, kad ir saslimšana ar nervu slimībām, nevis hiperaktivitāte, kura mūsdienās ir novērojama lielai daļai bērnu visā pasaulē. Studējot likumdošanu par kārtību, kāda ir ievērojama nosakot nepilngadīgas personas rīcībspējas ierobežošanu, nonācu pie secinājuma, ka likumā ir atrunāts kā tehniski visam ir jānotiek, bet gribētos saprast, kāda tad ir kopēja aina šajā jomā.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1349053
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register