Fotogrāfija savā ziņā ir arī tehnoloģisks process, kura laikā apkopojot un fokusējot atstarotos elektromagnētiskos starus uz gaismjūtīgu materiālu, piemēram, uz fotofilmu vai uz elektrisko sensoru tiek iegūts attēls.
Latvijā fotogrāfija pirmoreiz ienāk jau fotografēšanas tehnikas izgudrošanas gadā- 1839. Vienā acumirklī, jau 1840. gadā fotografēšana ieņēma lielāku lomu nekā gleznošana. Tas skaidrojams ar to, ka lai uzņemtu portretu bija jāpavada mazāks laiks, nekā pozējot māksliniekam.
Autortiesību objekts- fotogrāfiskie darbi un darbi, kas izpildīti fotogrāfijai līdzīgā veidā, neatkarīgi no izpausmes formas un veida ir aizsargājamie darbi pēc Autortiesību likuma 4. panta. Autortiesību subjekti- autori- autortiesības uz darbu īsteno paši vai ar savu pārstāvju starpniecību. Autoram ir tiesības, kuras noteiktas Autortiesību likuma 14. pantā- tikt atzītam par autoru, tiesības uz darba atsaukšanu, viņa vārda norādīšanu visās kopijās, vai arī pieprasīt pseidonīma lietošanu vai anonimitāti, tiesības uz darba neaizskaramību, kā arī uz pretdarbību, ar kuru saprot darba izkropļošanu, sagrozīšanu, pārveidošanu, kas var kaitēt autora godam un cieņai.…