Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:126400
Author:
Evaluation:
Published: 26.10.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Fuko uzskata, ka galvenais uzdevums ir izvairīties no galvenā tiesību jautājuma – no jautājuma par augstāko valsts varu un tai padotajiem indivīdiem un augstākās varas un pakļaušanas vietā izvirzīt valdīšanas un pakļaušanas problēmu. Fuko uzskata, ka svarīgi ir varu aplūkot savā gala izpausmē , savā beigu stāvoklī , kur tā pārtop kapilāros – tātad varas reģionālā un lokālā izpausme. Fuko uzskata, ka jājautā nevis kādēļ vieni vai otri grib valdīt, bet gan kā tas viss norisinās pakļaušanas procesā vai tajos nepārtrauktajos procesos , kuri pakļauj, nosaka rīcību un izturēšanos. Par trešo piesardzības soli viņš uzskata – neuzskatīt varu par masveidīgu un vienveidīgu valdīšanas fenomenu , kad viens indivīds valda pār visiem vai viena cilvēka grupa pār pārējiem. Un kā ceturto piesardzības soli Fuko min metodes izvēli – ja tiek apgalvots, ka vara atbrīvojas un cirkulē, veido tīklu, tad tā ir daļēja patiesība.
Fuko uzskata, ka jāanalizē veids, kādā varas fenomeni, paņēmieni un procedūras darbojas zemākajos līmeņos, jāparāda, kā šīs procedūras pārvietojas, izplešas, izmainās un galvenais, kā tās tiek izvietotas un pievienotas globālajiem fenomeniem un kā vispārīgā vara vai ekonomiskais izdevīgums var iesaistīties šajā paņēmienu spēlē , kura zināmu laiku ir relatīvi neatkarīga un nenozīmīga.
Fuko uzskata, ka tas ko dara pilsētas galva vai citas analoģiskas institūcijas vēl neatsaucas uz šīm tiesībām un pilsoņu tiesībām , kuras būtībā ir augstākās valsts varas tiesības. Viņš uzskata, ka mēs esam nonākuši strupceļā , jo nevar vērsties pie augstākās valsts varas , lai ierobežotu disciplīnu un disciplināro varu - augstākā valsts vara un disciplīna , augstākā valsts vara un disciplīna nedalāmi ietilpst mūsu sabiedrības galvenajos varas mehānismos. Un lai cīnītos pret disciplināro varu jāvirzās pretim jaunām tiesībām , kuras būtu antidisciplināras un vienlaicīgi brīvas no augstākās valsts varas principa.
Fuko arī citādāk pēta saikni starp varu un racionalizāciju, pirmkārt viņš uzskata, ka nevar iztikt bez sabiedrības vai kultūras racionalizācijas kā tādas, bet analizējot šos procesus vairākās sfērās kļūst redzams, ka katrā no tām ir uzkrājusies kāda fundamentāla pieredze.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1116228
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register