Jebkurai profesionālai ētikai ir savs kodekss (programma), kas ietver būtiskas saistības, kuras jāievēro, lai iespējami labāk noritētu profesionālā darbība un lai tā būtu jēgpilna un produktīva. Arī ierēdņa ētika piedāvā pamatsaistības, kuru apzināšanās un ievērošana kalpo par vienu no profesionālās attīstības kritērijiem. Tās ievērošana kalpo par vienu no profesionālās attīstības kritērijiem. Tās veido elementāru normu kopumu un ir ievērojamas gan lēmumu izstrādē un pieņemšanā, gan rīcības izvēlē, gan interešu konfliktsituācijās, gan attiecībās ar cilvēkiem.
Morālās pamatsaistības ietver sekojošas normas:
būt godīgam, teikt patiesību;
turēt solījumus;
cienīt otru personu un īpašumu;
pakļauties likumam.
Profesionālais godīgums ir viena no parastām un būtiskām normām, kas nosaka uzticamību un izpaužas visā ikdienas darbībā. Tas ir viens no jebkuras profesionālās ētikas saistībām. To uzsver žurnālista, jurista, biznesa u.c. ētikā.
Godīgums izsaka brīvu pašsaistību uzņemšanos, lai ieņemamais postenis nepārvērstos tikai formālā iztikas peļņas ieguves līdzeklī un savtīgu interešu īstenojumā, bet lai tas palīdzētu veicināt sabiedrības labklājību – demokrātiju, pārticību, kultūru.…