Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:176503
Author:
Evaluation:
Published: 04.01.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Time period viewed: 2010.g. - 2011.g.
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Kas izraisa inflāciju?    4
  Galvenie inflācijas veidi    5
1.  Pieprasījuma inflācija    5
2.  Izmaksu inflācija    6
  Inflācija Latvijā    7
  Problēmas risinājumi. Secinājumi    8
  Izmantotā literatūra    9
Extract

Turpmākajos gados inflācijas līmenis tikai kritās un 2010. Gadā pat noslīdēja līdz -1.1%. Pēdējie dati ir reģistrēti šī 2011.gada septembrī un inflācijas līmenis uz šo laiku bija 4.6%. Eksperti uzskata, ka nākamgad inflācija svārstīsies tikai 2-3% robežās, jo no šī gada vidus preču cenu pieaugums pasaulē mazinājies, kā arī citu ekonomisku iemeslu dēļ mazināsies inflācija tieši Latvijā.

Problēmas risinājumi. Secinājumi.
1.Inflācijas apkarošanas teorija nepiedāvā efektīvus un ātrus inflācijas samazināšanas plānus. Inflācija ne vienmēr ir tikai slikta parādība, tai piemīt savi plusi un savi mīnusi. Lai gūtu panākumus ir jāmēģina realizēt tie pasākumi, kuru rezultātā plusu būs vairāk nekā mīnusu. Pirmais, kas būtu jādara Latvijas inflācijas gadījumā būtu tas, ka būtu jāmēģina uzveikt izmaksu inflāciju.
2.Taču, manuprāt visefektīvākais paņēmiens, kas pazeminātu inflāciju būtu stingra pretinflācijas politikas ievērošana, kas sevī ietvertu monetāro politiku, tās rezultātā samazinātos pieprasījuma inflācija, fizikālo politiku, kuras laikā samazinātu budžeta izdevumus un radītu nodokļu izmaiņas, kā arī struktūrpolitiku, kuras laikā veicinātu tik ļoti svarīgo konkurences politiku un inflāciju ietekmējošo administratīvi regulējamo cenu koriģēšanu. Šie visi pasākumi, ja tiktu veikti rūpīgi un ievērojot visus tā sauktos „noteikumus”, manuprāt, radītu lielu iespēju cīnīties ar inflāciju, taču tas radītu arī problēmas, jo īstenojot monetāro politikas procesā pasliktinātos investīciju vide, bet realizējot fiskālo politiku samazinātos iespēja novirzīt valsts līdzekļus prioritāriem pasākumiem. Un arī pielietojot struktūrpolitiku, tai atkal seko virkne citu problēmu.
3. Kā jau iepriekš minēts inflāciju nevar nocirst ar vienu revolucionāru cirtienu, to pierāda pretinflācijas politikas „blakusparādības”, kuras skaidri parāda, ja mēs tiešām vēlamies samazināt inflāciju, kaut kas būtu jāziedo tās vietā un nāktos ciest no cita veida problēmām.
4. Ir jāievēro mērenība it visā, arī ekonomikā un centienos samazināt inflāciju, lai vēlāk mēs neciestu no vēl lielākām problēmām.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1328093
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register