Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Informācijas sabiedrības attīstības vēsturiskais un ekonomiskais aspekts

     

    Essays6 Economics

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,49
You save:
0,60 (11%)
Discounted price*:
4,89
Purchase
Add to Wish List
ID number:805482
Author:
Evaluation:
Published: 26.10.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Extract

20.gs. otrā puse un 21.gs. pasaulē tiek uzskatīts par informācijas sabiedrības laikmetu pretstatā 18.-20.gs. industriālajai sabiedrībai. Šodien jau ir pagājis pietiekami ilgs laiks kopš informācijas tehnoloģiju attīstības sākuma brīža, lai mēs spētu atskatīties uz informācijas tehnoloģiju attīstību un informācijas sabiedrības veidošanos globālā kontekstā un izvērtēt kurp mūs ved šīs pārmaiņas, kas tajās ir objektīvs un kas, iespējams, ir šķietamība. Vēsturiskais aspekts šai ziņā ir cieši saistīts ar ekonomisko, par cik tieši ekonomiskie mērķi tehnoloģiju pilnveidē ir bijuši par iemeslu daudziem atklājumiem, kuri nodrošinājuši globālas izmaiņas sabiedrībā un arī kultūrā. Šos procesus ir pētījuši vairāki autori pasaulē un Latvijā - A.Toflers, M.Maklūens, Dž.Frēzers, A.Rakitovs, B.Sporāne, E.Karnītis u.c. Par šo tēmu pieejams liels daudzums interneta resursu.
Savā monogrāfijā "Datorrevolūcijas filosofija" A.Rakitovs veic informācijas revolūcijas vēsturiski funkcionālo analīzi, kuras pamatus viņaprāt veido divas izpētes fāzes - protoģenēze un ģeneratīvā situācijai. Vēsturiski šodien var saskatīt daudzus momentus, kas radījuši priekšnosacījumus industriālās sabiedrības attīstībai. Tādejādi autors iezīmē interesantu skatījumu uz cilvēces attīstību kopumā:
1.protoģenēze - pētī noteiktu sociālo funkciju rašanos, kuru realizācijai nepieciešama jauna tehnoloģija. Pirmā funkcija - pārvaldes un kontroles funkcija. Katra sabiedrība rada savu pārvaldes formu, kas lielā mērā atkarīga no sabiedrības attīstībā valdošā tempa. Industrializācija ienesa paātrinājumu kā privātajā, tā sabiedriskajā dzīvē, tā radīja birokrātisko pārvaldes formu. Otrā funkcija ir saziņa jeb komunikācija. Līdz ar zinātnes un tehnikas attīstību, saziņa kļūst aizvien blīvāka. Trešā funkcija ir atmiņa - tehnoloģijai sasniedzot zināmu komplicētības līmeni, individuālā atmiņa vairs nespēj nodrošināt tās pārmantojamību. Individuālā un sociālā atmiņa ir pārāk noslogotas un cilvēcei nepieciešami jauni informācijas nesēji, kas nodrošinātu sociālo atmiņu, kā pašas sabiedrības pastāvēšanas un attīstības garantu.…

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,55 €
Work pack Nr. 1190075
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Informācijas sabiedrības attīstības vēsturiskais un ekonomiskais aspekts”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/805482

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register