Mana ziņojuma tēma ir par autora Džona Patrika Diginsa darbu „Amerikas lepnuma desmitgades karā un mierā 1945 – 1960.
Džons Patriks Diggins ir Kalifornijas universitātes profesors, Ņujorkas pilsētas universitātes zinātniskā grāda piešķiršanas komisijas loceklis, intelektuālais vēsturnieks un tādu darbu autors kā „Prom no komunisma – cietsirdības robeža”, „Lepnuma desmitgades un ASV politikas pazaudētā dvēsele.”
Darbā kopumā tiek apskatīti tādi jautājumi, kā atombumbas radīšana, tās pielietojums Japānā, tās nozīme diplomātisku jautājumu risināšanā, autors ir apskatījis Maršala plānu, Trūmena doktrīnu, Makartismu jeb „Sarkanās bailes”, autors velta uzmanību revizionistu skolas postulātu atspēkojumiem, aukstā kara izcelšanās problemātikai. Savdabīga nodaļa darbā ir Holivuda un aukstais karš, kur autors mēģina parādīt aukstā kara ietekmi uz dažādām kultūras jomām. Ir apskatīta Vācijas problēma, Korejas karš, Ķīnas problēma, nodaļa veltīta Jaltas konferencei, atsevišķa nodaļa ir veltīta Kenana „ierobežošanas politikas” aplūkošanai.
Runājot par auksto karu, autors norāda, ka tas var tikt aplūkots no vairākiem skatupunktiem:1 kā kapitālisma un komunisma, demokrātijas un totalitārisma, reliģijas un ateisma pretim stāvēšana. Autors norāda, ka krievi interpretē notikumus caur Marksistiski – Ļeņinisko ideoloģiju, sliecoties neredzēt kaut cik stabilu situāciju, to skaidrojot ar iedzimtu pretrunīgumu, kas galu galā novestu pie neizbēgama komunisma un kapitālisma konflikta.…