Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,45 (18%)
Discounted price*:
2,04
Purchase
Add to Wish List
ID number:796686
Author:
Evaluation:
Published: 08.01.2003.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Valsts:
Valsts ir politiski, saimnieciski un kulturāli nepieciešama organizācija, lai tauta varētu apmierināt savas vajadzības un veikt savus kopīgos uzdevumus. Valsts radās līdz ar darba dalīšanas rašanos sabiedrībā, apmēram 5.gs. Valstij ir sekojošas galvenās pazīmes: 1) speciāls varas aparāts, ar kura palīdzību tiek realizētas valsts varas funkcijas; 2) tiesības, kas nostiprina noteiktu, valsts sankcionētu normu sistēmu; 3) noteikta teritorija uz kuru attiecas konkrētās valsts jurisdikcija; 4) iedzīvotāji, kas pakļaujas valsts varai; 5) suverenitāte.
Valsts funkcijas- galvenais valsts mērķis un uzdevums ir rūpēties par savu pilsoņu mieru un labklājību. Lai sekmīgi noritētu valsts darbs, valsts funkcijas sadalās trijās daļās: likumdošanas varā, izpildvarā un tiesu varā (varas dalīšanas princips). Visu šo trīs varu uzdevums ir kopīgs- valsts mērķu sasniegšana iekšpolitiskā un ārpolitiskā jomā.
Valsts forma ir valsts šķiriskās un nacionālās teritorijas varas organizācijas ārējā izpausme. Tā saistīta ar valsts būtību. Iedalās: 1) valsts teritoriālā forma; 2) valsts politiskā forma; 3) valsts juridiskā forma.

Valsts pazīmes:
Izšķir vairākas ļoti svarīgas lietas, kas raksturo katru pilntiesīgu valsti. Galvenās no tām: 1) Pilntiesīga, atzīta valsts (to galvenokārt izšķir starptautiskajās attiecībās); 2) Suverēna valsts (izšķir gan starptautiskajās, gan iekšpolitiskajās attiecībās) un 3) leģitīma valsts (izšķir galvenokārt iekšpolitiskajās attiecībās).
Pilntiesīga valsts ir tāda, kurai piemīt spēja uzņemties starptautiski tiesiskus pienākumus un iegūt tādas pašas tiesības. Nepilntiesīga valsts ir valsts ar ierobežotu varu, kā piemēram: 1) valstis, kas politiski pakļautas citām valstīm; 2) valstis, kas atkarīgas no citām valstīm; 3) apvienotās un federācijās ietilpstošās valstis. Lai valsts kļūtu par pilntiesīgu, tā ir jāatzīst no citām valstīm.
Valsts atzīšana sadalās: 1) de facto- citas valstis uzsāk faktiskus sakarus, rēķinās ar valsti kā zināmu faktoru, bet juridiski vēl neatzīst; 2) de jure- valsts tiek atzīta no pārējām valstīm ar formālu juridisku aktu par pilntiesīgu valsti.
Suverēna valsts ir tāda valsts, kuru (gan pašu valsti, gan tās iekārtu, teritoriju, tiesības, brīvības un pienākumus) juridiski atzīst un respektē citas valstis un pašas valsts iedzīvotāji.
Leģitīma valsts (valsts vara) ir tāda valsts, kurā tās iedzīvotāji piekrīt un atbalsta valsts formu, tās izpausmi, funkcijas, mērķus un pie varas esošo indivīdu varas realizācijas metodes.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register