Vēl lielāka kļūst juridiskas adreses loma, ja komersants vēlas lai tām piederošs kapitālsabiedrība iegūtu Pievienotas Vērtības Nodokļa (tālāk tekstā PVN) maksātāja statusu (kas ļoti svarīgi veiksmīgai uzņēmējdarbībai un nodokļu plānošanā). Lai saņemtu PVN maksātāja apliecību attiecīgā VID reģionālajā iestādē jāiesniedz sekojoši dokumenti:
1. Kapitālsabiedrības reģistrācijas apliecības kopija;
2.Kapitālsabiedrības statūtu kopija;
3.Kapitālsabiedrības dibināšanas lēmums vai dibināšanas līgumu kopija;
4.Jaunā PVN maksātāja aizpildīts pieteikums;
5.Juridiskas adreses īpašnieka īpašumtiesību apliecinoša dokumenta kopiju vai izraksts no tā;
6.Nomas vai īres līgums ar juridiskās adreses īpašnieku (ja pēc deklarētās juridiskās adreses kapitālsabiedrības valdes loceklim vai dalībniekam nepieder attiecīgais nekustamais īpašums).
Kādreiz šajā dokumentu sarakstā bija vēl viens punkts – kapitālsabiedrības valdes locekļa (pirms Komerclikuma reformas – direktors, rīkotājdirektors utt.) notariāli apstiprināts paraksta paraugs (oriģināls). Kas prakses gaitā un, manuprāt, pateicoties VID darbinieku centieniem optimizēt šo institūciju darbību, kļuva nevajadzīgs, jo, atkal mans pieņēmums, neviens nevar pārbaudīt parakstu autentiskumu tādam milzīgam un augošam dokumentu apjomam, ar ko jātiek galā VID aparātam. Jāpiemin arī fakts, ka līdz ar Komerclikuma reformas īstenošanu (kas bija saistīta ar Latvijas likumdošanas saskaņošanu atbilstoši ES prasībām), sasaiste starp Uzņēmumu Reģistru un VID, kļuva daudz funkcionālāka un ātrāka – piemērām, informācija par jaunas kapitālsabiedrības reģistrāciju vai izmaiņām tās statusā paradās abu minēto institūciju datu bāzēs uzreiz (agrāk bija nepieciešams pēc jaunas komercsabiedrības reģistrācijas iesniegt attiecīgo informāciju attiecīgajā VID iestādē). …