Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:874117
Author:
Evaluation:
Published: 06.12.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Lai gan mūsdienās medijos un presē bieži tiek runāts par sabiedrisko domu, kura pauž savu viedokli par dažādiem sabiedrībai svarīgiem jautājumiem, rūpīgāk ieskatoties redzams, ka tas ko bieži dēvē par sabiedrisko domu nemaz patiesībā nav sabiedriskā doma un pastāv dažādi šķēršļi, lai Latvijā varētu brīvi veidoties sabiedriskā doma.
Viens no šķēršļiem, kas kavē sabiedriskās domas veidošanos ir cilvēku ne informētība par dažādiem sabiedrībā notiekošajiem procesiem – un viens no galvenajiem priekšnosacījumiem, ja nav skaidri noformulēta viedokļa, kas pieņemts izanalizējot kādu noteiktu daudzumu informācijas, nevar runāt par sabiedrisko domu. To, ka pastāv informētības trūkums, var pārliecināties kaut vai prasot iedzīvotājiem atbildēt uz jautājumu par labāko iespējamo politisko režīmu. Kontekstā ar citiem jautājumiem, atbilžu analīze pierāda, ka respondentu atbildes ir ļoti pretrunīgas, kas nozīmē, kas nav patiesi labas izpratnes par uzdoto jautājumu un līdz ar to arī par Latvijas politiskā režīma būtību.
Svarīgs faktors sabiedriskās domas veidošanai ir medijiem, jo ar mediju palīdzību bieži vien veidojas sabiedriskā doma. Arī Latvijā mediji bieži nedarbojas pietiekami profesionāli un godprātīgi, lai viennozīmīgi varētu apgalvot, ka tie palīdz sabiedriskās domas formulēšanas un uzturēšanas procesā. Vai nu mediju darbinieku neprofesionalitātes, vai mediju pārāk lielās atkarības no sponsoriem dēļ, medijos bieži vien netiek pausts tas viedoklis, kas veidojas sabiedrībā.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,98 €
Work pack Nr. 1119625
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register