Visbiežāk konfliktsituācijas rodas ģimenē, darba vietās, izglītības iestādēs utt. Piemēram, darba vietā kolēģiem, kas strādā vienā telpā, ir dažāda muzikālā gaume. Manuprāt, konfliktu var atrisināt vislabāk, izmantojot kompromisa taktiku – vienojoties par konkrētas mūzikas atskaņošanas laika posmiem, sadalot šos laika posmus vienādi.
Divi brāļi ir izsalkuši un vēlas pasūtīt lielu picu. Pirmais brālis vēlas vienkāršu picu ar sieru, bet otrs ar šķiņķi. Konflikta risinājumā var izmantot vairākas risinājuma taktikas un dažkārt tās ietekmē arī citi ārējie faktori. Piemēram, picērijā ir akcija pērkot divas mazās picas, trešā ir par velti. Līdz ar to abi brāļi iegūst sev vēlamās maltītes un vēl papildus bonusu. Šis piemērs atspoguļo sadarbības taktikas abpusējos ieguvumus.
Sabiedrībā ir svarīgi analizēt sociālās dzīves dramatiskās sfēras, paaugstināta riska situācijas. Vienlaikus cilvēki ir arī jāgatavo tādu dzīves grūtību pārvarēšanai, ar kādām visbiežāk nākas saskarties mūsdienās: tas ir bezdarbs, konkurence, nelaimīga mīlestība u.tml. Lai pārvarētu sociālās nelaimes, ir svarīgi palīdzēt cilvēkam veiksmīgi tikt galā ar sevis paša kompleksiem, ar konfliktiem cilvēku saskarsmē, ar nelabvēlīgiem apstākļiem. Pirmām kārtām jau pašam cilvēkam jāpaļaujas uz sevi, jo neviens nevar palīdzēt, ja pats necenšas kaut ko darīt.
…