Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Man tuvākais darbs V.Igo daiļradē - romāns "Nožēlojamie"

     

    Essays3 Literature

3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:752584
Author:
Evaluation:
Published: 05.02.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Pirmo reizi V.Igo romāns „Nožēlojamie” nonāca manās rokās tikai šovasar kā obligātās literatūras grāmata. Taču ļoti priecājos, ka to izlasīju, jo šis romāns - epopeja pieder pie laikmeta romantiskās prozas pašiem augstākajiem sasniegumiem. Savā darbā rakstnieks attēlojis Francijas dažādu sabiedrības šķiru dzīvi laika posmā no Napoleona sakāves pie Vaterlo līdz 1832.gada jūnijam, kad tika apspiesta Parīzes sacelšanās pret jūlija monarhiju. Galvenais varonis ir Žans Valžāns, kas romānā simbolizē tautu, kuru samin netaisnie sociālie apstākļi.
Žana vecāki bija miruši vēl agrā bērnībā, tāpēc Žans dzīvoja pie savas vecākās māsas, atraitnes ar septiņiem bērniem. Viņš nepārtraukti strādāja, lai uzturētu māsas bērnus. Kādu vakaru Žans izsita loga rūti veikalam un nozaga maizes klaipu. Viņu noķēra un notiesāja uz pieciem gadiem Tulonas katorgā. Ceturtā gada beigās radās izdevība bēgt, kuru Žans izmantoja, bet viņu noķēra un piesprieda vēl trīs gadus. Sestajā gadā Žans atkal aizbēga, bet atkal tika noķerts. Šoreiz viņam piesprieda papildus piecus gadus. Desmitajā gadā Žans vēlreiz mēģināja bēgt, un vēlreiz tika noķerts. Trīs gadi katorgā klāt. Trīspadsmitajā gadā Žans pēdējo reizi mēģināja bēgt, un par šo mēģinājumu tika piespriesti trīs gadi. Kopā deviņpadsmit gadi par to, ka viņš, trūkuma un bada dzīts, izsita rūti un paņēma maizes klaipiņu. Uz katorgu Žans devās izmisis, raudādams, atgriezās bezjūtīgs, drūms. „Viņa dvēsele bija pārvērtusies mironī”.
Arī pēc atbrīvošanas Žanam neklājās viegli, kā jau cilvēkam „ar dzelteno pasi”. Neviens negribēja viņu pieņemt un atbalstīt.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1139185
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register