Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:957656
Author:
Evaluation:
Published: 08.12.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Šī mazā grāmatiņa ļāva ielūkoties Jāņa Grestes – skolotāja, literāta, kultūras darbinieka domās, uzskatos, notikumos,cilvēkos, kas ietekmējuši personības veidošanās ceļu.
Iepazinu daudzveidīgo, interesanto, pat azartisko personību, kas savā dziļākajā būtībā ir pedagoga personība. Es ieraudzīju aizrautīgu, bezbailīgu, savas pārliecības cilvēku, kurš vienmēr saglabājis savu ,,es”, bez kompromisiem un piekāpšanās.
J. Greste dzimis 1876. gada jūnijā, strādādams Valmierā par skolotāju, piedalījies 1905. gada revolūcijas notikumos, !905. – 1910. gadam strādājis Martas ielas Tirdzniecības skolā, kur licis pamatus nākamajam Skolu muzejam un Mācību līdzekļu nodaļai, nodibinājis Muzejnieku biedrību.
1922.-1934. viņš strādājis Jelgavas 2. ģimnāzijā un Valsts Centrālajā Pedagoģijas institūtā Jelgavā, kur izveidojis bagātus ķīmijas un dabaszinātņu kabinetus, laboratorijas, organizējis vasaras kursus dabaszinātņu skolotājiem, nodibina Pedagoģijas muzeju. Viņa politiskie uzskati un darbība daudziem nepatika, 1934. gadā viņš tika padzīts no skolotāja darba, kurā nekad neatgriežas. Viņš aizrautīgi pēta zemes bagātības, Latvijas derīgos izrakteņus, izveido muzeju, noorganizē populārzinātniskas filmas ,,Pelēkais dārgakmens” uzņemšanu. J.Greste ir viens no muzeoloģijas teorētiskās domas aizsācējiem Latvijā. Tas bija tikai īss J. Grestes pienākumu, amatu uzskaitījums, bet, izlasot šīs autobiogrāfiskās skices, es iepazinu gudru skolotāju, nesavtīgu, ar paškritiku apveltītu cilvēku.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1111712
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register