Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,34 (17%)
Discounted price*:
1,65
Purchase
Add to Wish List
ID number:426782
Author:
Evaluation:
Published: 11.06.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Politiskais režīms valstī ietekmē gan masu mediju tēmas, nostāju un saturu, gan mediju auditorijas dzīvesveidu un ikdienu. Tā kā autoritārs un demokrātisks politiskais režīms ir atšķirīgs savos pamatos, arī ietekme uz medijiem ir atšķirīgs.
Pasaules praksē autoritārais režīms izmanto medijus, lai ietekmētu sabiedrību, valdošajai varai vēlamajā virzienā, respektīvi propagandai. Propagandu raksturo selektīvi stāsti, kas tiek pasniegti, kā visaptveroši un objektīvi; daļēji, no vēsturiskā konteksta izrauti fakti; iemesli, kas liek cilvēkiem justies apdraudētiem; šaurs ekspertu skaits, ienaidnieka demoralizēšana- parādīšana, ka viņš neatbilst priekšstatam par to, kas ir labs; šaura diskursa analīze. Īpaši izteikta propoganda bija otrā pasaules kara laikā. Kara laikā propaganda bija sevišķi emocionāla un naidpilna. Viszināmākais autoritārais līderis Ādolfs Hitlers, kurš ir teicis, ka „visai propagandai ir jābūt populārai un ir jāpiemērojas pat visniecīgākās inteliģento adresātu daļas uztveres līmenim”(„Mein Kampf”). Savu propagandu Hitlers izvērsa galvenokārt ar radio un dzīvo uzstāšanos palīdzību, tomēr kopumā tika izmatoti visi iespējamie mediji. Līdz ar to propagada ieskāva cilvēkus katrā solī, ietekmējot arī cilvēku dzīvesveidu un ikdienu. Vācu propaganda bija ļoti nozīmīgs pavērsiens Otrajā pasaules karā. Pārņemot kontroli pār medijiem un ļaujot iespiest un pārraidīt tikai nacistu veidotus materiālus, Reiham izdevās efektīvi pārpludināt Vāciju ar propagandas materiāliem. Par to galvenokārt jāpasakās tādiem cilvēkiem kā Jozefs Gēbels, kuri radīja vispārliecinošāko kara laika propagandu vēsturē. Autoritārismu raksturo arī stingra cenzūra un imitēta sabiedrības politiskā aktivitāti. Līdz ar to ir neiespējami ikdienu nošķirt no mediju paustā viedokļa, jo politiskais režīms pieprasa lasītāju viedokļa identitāti ar mediju paustā valdošo viedokli.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Mediji un cilvēku dzīvesveida ikdiena autoritārisma un demokrātijas apstākļos”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/426782

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register