Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Mūsdienās pastāvošais varas sadalījuma / spēku līdzsvara modelis starptautiskajā sistēmā

     

    Essays6 Politics

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
5,49
You save:
0,93 (17%)
Discounted price*:
4,56
Purchase
Add to Wish List
ID number:996887
Evaluation:
Published: 06.10.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Spēku līdzsvara (varas sadalījuma) teorija un modeļi    4
2.  Spēku līdzsvara vēsturiskās funkcijas un to mūsdienu nozīme    6
3.  Mūsdienu spēku līdzsvara un tā attīstības tendenču raksturojums    7
  Izmantotās literatūras un avotu sarakts    9
Extract

Apskatot Āziju kā lielvaru (Ķīnas un ASV) cīņās arēnu, bez ievērības nav atstājama pašreizējā Krievijas darbībai, kuras mērķis varētu būt mēģinājums vismaz daļēji atgūt ietekmi pasaulēs kārtības noteikšanā, kāda bija PSRS aukstā kara laikā. Krievijas mēģinājumi sasniegt šo mērķi ir spilgti raksturojumi gan ar īstenoto Dienvidosetijas okupāciju Gruzijas kara laikā (2008. g.), gan ar īstenotajām aktivitātēm atbalstot separātiskos spēku Austrumukrainā (kopš 2014. g.), tādējādi faktiski izaicinot starptautisko sabiedrību. Nemazāka nozīme ir Krievijas militārajām aktivitātēm Tuvojos Austrumos, iesaistoties militārā Sīrijā notiekošajā militārajā konfliktā, tajā skaitā atbalstot pašreizējā Sīrijas prezidenta cīņu pret ASV atbalstītajiem režīma pretiniekiem. Šāda Krievijas rīcība ir saistāma ar centieniem novērst spēku pārsvara Tuvojos Austrumos un daļēji Ziemeļāfrikā kustību par labu ASV, iespējams, tādējādi līdzsvarojot Krievijas klātbūtnes un ietekmes trūkumu uz varas sadalījumu vai reģionālo spēku līdzsvaru Āzijā.
Noslēgumā ir atzīmējama kopējā Rietumeiropas un tās atsevišķu valstu, tajā skaitā formālu lielvaru – Lielbritānijas un Francijas kā kodolvalstu, kā arī Vācijas kā spēcīgākās Eiropas ekonomikas, drīzāk neskaidrā loma un potenciālā ietekme spēku līdzsvara veidošanā vai pasaules kārtības uzturēšanā. Šajā gadījumā ir atzīmējama politikas praktiķu un teorētiķu atziņa, ka spēku līdzsvara centrs no rietumiem pārvietojas uz austrumiem , tajā skaitā Rietumeiropa un šo valstu alianse un savienība, kā Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, tā arī Eiropas Savienības ietvaros, zaudē ietekmi, tajā skaitā netiek uzskatīt par globālu spēlētāju no ASV, Ķīnas un pat Krievijas puses.
Tādējādi ņemot vēra H.Bulla skatījumu uz spēku līdzsvara, kā arī citu autoru atziņas un redzējumu, ir iespējams izvirzīt varbūtīgu, ka tuvākās dekādes vai divu laikā varas sadalījums pasaulē mainīsies. Kā lielvalsts priekšplānā izvirzīsies Ķīna un savu līdzšinējo lomu saglabās ASV, ar divpolāru varas sadalījumu starp abām valstīm Āzijā. Savukārt Krievijas un Rietumeiropas loma un vieta starptautiskajās attiecībās un spēku līdzsvara nodrošināšanā, ņemot vērā vairākus faktorus, (ekonomikas lejupslīde, migrācija, terorisms), pašreiz nav prognozējama. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,74 €
Work pack Nr. 1356588
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register