Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
7,49
You save:
1,20 (16%)
Discounted price*:
6,29
Purchase
Add to Wish List
ID number:142559
Author:
Evaluation:
Published: 30.01.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Extract

Ģimene – tā ir nezūdoša vērtība, kura caurvij paaudžu paaudzes. Ģimene – tā ir vieta, kur tevi allaž gaidīs siltas, pret tevi atvērtas rokas, tā it vieta, kur atgriezties, jo zini, ka vienmēr būsi tur gaidīts, mīlēts, lolots.
Ikviens cilvēks vēlas sev ģimeni, - patvērumu no ikdienas raizēm un rūpēm, laimes salu – kur vienmēr ir spoža saule un gaiši zili gubu mākoņi, taču vai visiem tiek šī spožā saule? Ļoti liela daļa sabiedrības neizjūt pat daļu no tā, ko var sniegt pilnvērtīga, veselīga un laimīga ģimene. Neapšaubāmi, katrā ģimenē ir problēmas, konflikti, nesaskaņas. Atšķirība ir tikai tā, kā tiek risināta noteiktā problēma vai konflikts un, vai vispār kaut kas tiek darīts, lai atrisinātos problēma. Tad ģimene var pārvērsties par baiļu un sāpju ieleju, pekli, odžu midzeni...
Savā esejā apskatīšu problēmas un šķēršļus kāpēc neveidojas pilnvērtīga un veselīga ģimene, kāpēc mūsdienās tik bieži notiek laulību šķiršana. Izvirzīju trīs argumentus:
• Sieviete pelna vairāk nekā vīrietis
• Vardarbība ģimenē
• Neuzticība un greizsirdība
Uzskatu, ka dotajā situācijā šīs problēmas ir ļoti aktuālas un to nerisināšana noved pie šķiršanās. Pagājušajos laikmetos šķiršanās tika uzskatīta par ārkārtēju parādību, tā bija aizliegta ar reliģiju un sabiedrībā nebija atbalstīta. Mūsdienās ģimenes nestabilitāte ir raksturīga laulības iezīme. Laulību šķiršana ir kļuvusi par tik izplatītu parādību, ka mēs jau sākam pierast pie tā, ka katra otrā ģimene izjūk... Skumja realitāte, taču vēl skumjāk ir tad, ja ģimenē ir bērns, kurš šķiršanos pārdzīvo visvairāk.
• Sieviete pelna vairāk nekā vīrietis.

Ļoti sarežģīta situācija var veidoties, ja sieviete ģimenē pelna vairāk nekā vīrietis, jo pieņēmums par vīrieša lomu ģimenē ir ļoti dziļš un gadsimtiem ilgs.(Vīrietis ir tas, kas pelna naudu un uztur ģimeni. Turpretim sievietes „vieta ir pie pavarda”). Turpretim, ja vīrietim ir karjera, bet sieviete vairāk rūpējas par mājām, tad viņa ir atkarīga no šīs naudas. Ja gadījumā sieviete vēlas pārtraukt šādas attiecības, viņai ir jāpadomā, kur viņa ies, no kā dzīvos. Tas ir ļoti individuāli vai vīrietis var vai nevar pieņemt faktu, ka sieviete pelna vairāk.
Lai attiecības veidotu un uzturētu veselīgas, ir jābūt savstarpējai līdzdalībai, bet ar to vien nepietiek, lai attiecības izdzīvotu un būtu veiksmīgas ir jābūt kaut kam vairāk nekā tikai saderībai vai kopīgiem mērķiem.
Mūsdienu sievietes ir noskaņotas demokrātiskāk, viņām ir grūtāk pieņemt patriarhālās tradīcijas.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,91 €
Work pack Nr. 1165367
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Mūsdienu Latvijas ģimene”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/142559

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register