Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:924526
Author:
Evaluation:
Published: 24.02.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Globālas bailes no nākotnes – vai tas būtu iedomājams pāris gadsimtus atpakaļ? Dzimtbūšanas atcelšana, nacionālu valstu veidošanās, rūpniecības uzplaukums, humānisms, brīvības ideja, reformācija un citi notikumi vēl nesenā pagātnē, saistīti ar lielām cerībām par skaistāku nākotni, ja ne šai, tad nākamajai paaudzei. Brīvība, brālība, vienotība – šīs idejas pēc Lielās Franču revolūcijas pārņēma daudzas valstis Eiropā. Ticība, cerība, spēks raksturoja dažādas tautas, dažādos laikos.
Tagad, modernajā sabiedrībā, to visu aizvietojušas vispārējas bailes par nākotni un ar katru paaudzi šīs bailes kļūst aizvien lielākas un ticība gaist. Aug skepticisms, ironija, nicinājums. Stress kļuvis par mūsdienu sabiedrības pataloģiju – riska sabiedrības sindromu. Spriedze, konflikti, kodolkara draudi, pasaules gala tuvošanās – šīs problēmas pārņēmušas sabiedrības prātu.
Riska sabiedrības jēdzienu ir attīstījis vācu sociologs Ulrihs Beks (Ulrich Beck) saprotot ar to tādu sabiedrību, kuras riski ir pēdējo gadu laikā ir pieņēmuši jaunu nozīmi un apveidus. Viņš nenoliedz, ka visos laikos pastāvējuši dažādi riski, piemērām, risks saslimt, risks zaudēt darba vietu, risks palikt kroplam vai pat nomirt, taču tie nav pietiekoši, lai sabiedrību sauktu par riska sabiedrību. Riska sabiedrība ir tāda sabiedrība, kurā cilvēki savas darbības vai bezdarbības rezultātā ir radījuši tādas sistēmas, kas var pavērsties pret visu cilvēci un to pat iznīcināt. Šo ideju tālāk neiztirzāšu, lai gan autors par to savā grāmatā “Riska sabiedrība. Ceļā uz jaunu modernitāti” (“Risikogesellschaft. Auf dem Weg in eine andere Moderne”) raksta daudz. Galvenā uzmanība tiks veltīta autora apgalvojumam, ka riska sabiedrībā var veidoties un veidojas dažādas individuālas un vispārējas psiholoģiskas reakcijas, ko Ulrihs Beks dēvē par nākotnes bailēm, kas saistītas ar to, ka indivīds apzinās savu bezspēcību risku novēršanā. Riska sabiedrība – bezcerības un nolemtības sabiedrība.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1155924
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register