Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,49
You save:
0,38 (11%)
Discounted price*:
3,11
Purchase
Add to Wish List
ID number:731279
Evaluation:
Published: 27.01.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Starptautiskajā politikā 20.gs. beigas un 21.gs. sāk. ir bijis īpaši raibs laika posms. To raksturo saspīlētās starpvalstu attiecības militārā jomā, kā arī mūsu gadsimta lielākais drauds – terorisms. Tā kā Eiropas Savienība principā aptver gandrīz visas Eiropas valstis, tad starpvalstu attiecībās liela loma ir nesen notikušajai organizācijas paplašināšanai – jaunu valstu uzņemšanai, kas ir Eiropas Savienības līdzšinējā vērienīgākā paplašināšanās.
Eiropa gadu simteņiem ir bijusi vieta, kur bieži norisinājušies asiņaini kari. Laikposmā no 1870. līdz 1945. gadam Francija un Vācija savā starpā karojušas trīs reizes, piedzīvojot milzīgus cilvēku zaudējumus. Eiropas valstu vadītāji nonāca pie secinājuma, ka vienīgais veids, kā nodrošināt ilgstošu mieru starp valstīm, ir tās ekonomiski un politiski apvienot. Eiropa ir kontinents, kurā līdzās pastāv ne tikai daudzas dažādas tradīcijas un valodas, bet arī kopīgas vērtības, un Eiropas Savienība (ES) uzskata par savu pienākumu šo vērtību aizsardzību. ES stiprina sadarbību starp Eiropas iedzīvotājiem, sekmējot vienotību, vienlaicīgi saglabājot daudzveidību, un nodrošinot to, ka lēmumi tiek pieņemti, maksimāli ievērojot cilvēku intereses. Eiropas Savienība ir demokrātisku Eiropas valstu apvienība, kā ietvaros valstis apņēmušās kopīgi strādāt miera un labklājības sasniegšanai. Eiropas integrācijas mērķis ir nekad vairs nepieļaut situāciju, kad tiek nogalināti tik daudz cilvēku un nodarīti lieli postījumi. Šo domu pirmo reizi izteica Francijas ārlietu ministrs Roberts Šūmans, uzstājoties ar runu 1950.gada 9.maijā. 21.gadsimta pasaulē, arvien pieaugot savstarpējai atkarībai un mijiedarbībai, arvien pieaugs arī nepieciešamība katram Eiropas pilsonim sadarboties ar ļaudīm no citām zemēm, un šī sadarbība būs balstīta uz savstarpēju interesi, toleranci un solidaritāti. ES izstrādā vienotu ārlietu un drošības politiku, un ir plānota ciešākā sadarbība aizsardzības jautājumos. Tā mūsdienās arvien vairāk iesaistās miera uzturēšanā un stabilitātes nodrošināšanā ne tikai Eiropā, bet arī ES kaimiņvalstīs.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,41 €
Work pack Nr. 1147569
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Nozīmīgākie starptautiskās politikas procesi Eiropā 20.gs. beigās un 21.gs. sākumā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/731279

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register