Pēc pētnieciskā institūta "Legatum" datiem, visaugstākos labklājības un labsajūtas vērtējumus atrodam zemēs, kur saimniecisko dzīvi, uzņēmības līmeni, izglītību, veselības politiku, drošību, materiālo labklājības minimumu, individuālas brīvības robežas veido saskanīgi uzskati pamattautā.
Te rodas pastāvīgu sociālu un politisku konfliktu problēmas, kas nomāc savstarpēju sadarbību un rada lielo deficītu. Atrisinājums var nākt tikai ar lielāku integrāciju, kas balstās uz uzskatiem pamattautā.
Tagad starp vērtīgiem uzskatiem vairāk izceļas godīgums, atbildība un sadarbība.
Pasaulē nav vispārīgi pieņemtu labklājības un labsajūtas normu. Lai cik vēlamies labi paēst, gadu simtiem daudzi ir iztikuši ar pieticīgu uzturu un telpām. Trūcīgie augstāk vērtēja izglītību un izglītošanos.
Mainīgā pasaulē labklājība un labsajūta nav pastāvīgi. To normas mainās gan indivīdos, gan ģimenēs, gan lielākās kopienās. Bez šīm maiņām izdzīvošanas alternatīvas nav.
Ņemot vērā jau saredzamo demogrāfisko problēmu, jādomā par to, kā noturēt lielāku strādātāju skaitu, ļoti nopietni jau laikus jāapsver pasaules plāni.
…