Lai pirmsskolas izglītības iestādē tiktu aktīvi mācīta pilsoniskā izglītība skolotājiem savā darbā ir jāstrādā ar lielu pārliecību, gribasspēku.
Pilsonisko izglītību var mācīties caur mācību ekskursijām, stāstījumiem, pārrunām, dažādām situācijām, didaktiskajām spēlēm, rotaļspēlēm, dialogiem, sadarbību ar vecākiem, PII pasākumiem un svētkiem u.c.
Bērnu iepazīstināšana ar audzināšanas tradīcijām veicina viņu sagatavošanu nākamajai ģimenes dzīvei, savu bērnu audzināšanai. Būtisks skolotāju uzdevums šodienas skolā – meklēt sapratni ar jauniešiem, palīdzēt šo sapratni rast vecāku un bērnu, visas sabiedrības vidū. Sapratnes veidošanā liela nozīme ir zināšanām par savu zemi, cilvēkiem, arī par sevi pašu. Būtiskas darba formas ir pārrunas, ekskursijas, organiska latviešu tautas tradīciju iekļaušana mācību procesā, skolas un ģimenes dzīvē.
Es esmu latviete, un man patīk dzīvot zemē, kur visapkārt dzirdu savu mīļo dzimto valodu. Tā ir mana zeme, manas mājas, un nekur nav tik labi kā mājās. Mana valoda ir šo māju atslēga – atslēga, kas slēdz durvis uz mājīgumu un siltumu.
…