Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
12,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:276680
Author:
Evaluation:
Published: 26.04.2004.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

21.gadsimts. Cilvēks skatās televīzijā realitātes šovu „Talantu fabrika”, lasa „Privāto dzīvi” un ar interneta servera „OHO” palīdzību cenšas atrast savu dzīvesbiedru...
Tomēr ir iespēja doties lidojumā. Skaistā lidojumā savā sapņu pasaulītē – bērnības zemē, kur saule bija siltāka, zāle zaļāka un debess zilāka.
Lai to paveiktu, lūk, ieteikšu šādu kokteili:
15 minūtes sapnim
10 minūtes zinātkārei
15 minūtes līdz pārdzīvojumam
15 minūtes smiekliem
10 minūtes sirsnībai
10 minūtes brīnumam
un 45 minūtes rast sevī bērnu, ar kura acīm vērot pasauli.
To visu sajaucot kopā var iegūt 2 h un 10 minūšu garu Dailes teātra izrādi „Īkstīte”.
Šī pasakainā mūzikla dzejnieks ir Normunds Beļskis, kurš sacījis, ka „Īkstītes ceļš, dodoties meklēt bezdelīgu, sākas Tevī un Manī, sākas mīlestībā, kura paslēpta kādā klusā dvēseles kambarītī – aiz bailēm, ka nepasmej, aiz bailēm, ka nesamin kā puķi vienaldzīgais.” Komponists Jānis Lūsēns par šo izrādi saka: „Īkstīte ir lielais brīnums, kas pilns daudz jauku, mazu brīnumu un cerību piepildījumu.”
Savukārt režisore un libreta autore Dace Micāne – Zālīte uzskata, ka „pasaule noteikti nebūtu tāda, kāda tā ir, ja cilvēki viens otram un saviem bērniem nestāstītu pasakas!”.
Dž. Dž Džilindžers, režisors inscenētājs, ir teicis, ka „mēģināt pasauli bērna acīm- tā ir kā mūžīgā atgriešanās nepārtraukta brīnuma izdzīvošanā.. Dzīve pasakā ļauj tev izdzīvot pasakainu dzīvi.”
Lai nu kā, bet šīs izrādes kodols tomēr ir dāņu pasaku meistara Hansa Kristiana Andersena pasaka, taču latviešu autori to pārstāsta un ,kā jau pasakās pieņemts, piedomā un sacer ko jaunu. Līdz ar to esam ieguvuši savu, latvisku Īkstīti!
Vienmēr un visos laikos aktuāli būs laiku pa laikam aplūkoties uz pasauli bērna acīm, tādēļ nav brīnums, ka Dailes teātra zāle vēl šī gada decembrī, kad pagājis jau gandrīz gads kopš pirmizrādes – 2003.gada 7.februāra, ir skatītāju pilna – gan mazu, gan lielu, gan jau ar sirmām galvām, bet galvenais- visi brīnuma alkstošie.
Izrādes darbība norisinās pasakainā zemē, kādu noteikti katrs mazi būdami iztēlojāmies, kur zvēriņiem piemīt spēja sarunāties cilvēku valodā. Peles un kurmja alas, kurās ļauts ielūkoties, fantastiks puķu dārzs, un neiztikt bez stāstnieka brīnumgrāmatām, no kurām tēli dzīvi lec laukā!
Līga Ulberte Neatkarīgajā Rīta Avīzē min, ka šī izrāde ir „koncertuzvedums”, neapšaubāmi, ka izrādē galvenā ir dziesma, tādēļ nojaušams, ka autori cenšas piesaistīt arī pašu mazāko skatītāju, dodot iespēju dziedāt līdz, jo dziesmas ir popsīgas, ritmiskas un lipīgas. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,77 €
Work pack Nr. 1112574
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register