Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:910448
 
Author:
Evaluation:
Published: 08.06.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Tehnoloģiju un sabiedrības attiecības atklāj dinamisku mijiedarbību, kas pastāv starp vērtībām, tehnoloģiju un sabiedrību. Tehnoloģiju parādīšanās ir meklējama senā pagātnē, kad medību rīki, kas tika veidoti no koka, mamutu ilkņiem, bija pirmās tehnoloģijas, ko izmantoja cilvēks. Tālāk sekoja lauksaimniecības attīstība un ar to arī sākās kultivēto dārzeņu audzēšana. Kopš tā laika varēja sākt nodarboties ar izaudzētā tirdzniecību un vēl no tā iegūt arī sēklas nākamajiem stādījumiem. Medības un sabiedrības veidošanās tajos senajos laikos bija citādāka. Kad tika izgudrota bise – jaunā tehnoloģija – bija mazāka nepieciešamība pēc ciltīm (šāda atziņa radās eskimosu starpā), jo katrs mednieks varēja pats par sevi parūpēties.
Tehnoloģijas nav aplūkojamas tikai kā materiālās labklājības veicinātāj faktors, bet arī kā Amerikas demokrātijas sastāvdaļa. Tā sākās Amerikas vērtību sistēmas nostiprināšana, tikumība un neatkarība. Personālā disciplīna un atbildības sajūta sākās strādniekiem līdz ar rūpnīcu darbību. Līdz ar brīdi, kad cilvēki saprata, kā tiek ietaupīti cilvēkresursi ar darbu rūpnīcās, radās izpratne un sajūta par gribas brīvību un valstisku neatkarību. Cilvēks redzēja mērķi strādāt, lai arī nebija viegli, bet par to saņēma atalgojumu.
Mehanizācijas kvalitāte parādījās līdz ar modeli par valdību, tātad nepieciešama valsts pārvaldīšana un sabiedrība kopumā. Mehanizācijas komponenti – regularitāte, uniforma, subordinācija, harmonija un efektivitāte. Industrializācija pēc Lowell bija plānota darba sadalījums. Sākotnējā situācijā pēc Lowell saimniecības darbus pārņēma sievietes savā pārraudzībā, taču situācija pasliktinājās sakarā ar ārkārtīgi lielo imigrantu skaitu, kas dominēja darba tirgū. Idealizētais periods pēc Lowela beidzās ar strauju ekonomikas lejupslīdi. Bija jānotiek izmaiņām, kas saistītas ar moderno tehnoloģiju attīstību, kā arī faktoru, ka sabiedrībām bija jāpierod adaptēties un pieņemt citas tehnoloģijas.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1220670
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register