Līdz ar straujajām pārmaiņām visās sabiedriskās dzīves jomās pieaug interese par morāli kā svarīgu sabiedriskās dzīves regulētāju. No visām filozofijas disciplīnām sabiedriskajās diskusijās ētika, šķiet, tiek pieminēta visbiežāk. Dažādās jomās – medicīnā, žurnālistikā, jurisprudencē, biznesā, socioloģijā un politikā tiek dibinātas ētikas komisijas un izstrādāti attiecīgi kodeksi. Pieaugot cilvēku informētībai un tiešai vai netiešai līdzdalībai sabiedrības politiskajā dzīvē, vienmēr aktuālais jautājums par morāles lomu politikā saasinās. Zinātnieki ir ieviesuši jaunu apzīmējumu – politiskā ētika.
Šajā darbā tiks apskatīts Saeimas deputātu ētikas kodekss un rasta atbilde uz pētījuma jautājumu – vai Saeimas deputātu ētikas kodekss var nodrošināt deputātu ētisku profesionālo rīcību?
Šī darba mērķis ir noskaidrot kas īsti ir deputātu ētikas kodekss, kādi ir tā mērķi un ko tas nosaka. Tāpat arī nepieciešams apzināt Saeimas deputātu ētikas kodeksa nepilnības un trūkumus salīdzinājumā ar citu valstu labajiem piemēriem.…