Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:480655
Author:
Evaluation:
Published: 07.03.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Katrai sociālai problēmai ir objektīvais faktors - apstākļi, bet ir nepieciešams arī subjektīvais faktors - attieksme, kas apstākļus novērtē kā nevēlamus. Viens no svarīgiem sociālās problēmas definīcijas punktiem ir tas, ka šī problēma ir risināma.
Jāuzsver, ka sociālās problēmas ir pretrunas starp cilvēka dzīves vajadzībām un to apmierināšanas iespējām konkrētā sociālā sistēmā, kā rezultātā pazeminās vai tiek zaudētas cilvēka sociālās funkcionēšanas spējas. Minētās pretrunas izpaužas dažādās sociālās novirzēs, kā, piemēram, ģimenes nestabilitātē, alkoholismā, narkomānijā, prostitūcijā, pašnāvības mēģinājumos, nabadzībā, varmācībā, pusaudžu noziedzībā utt.
Turpinājumā apskatīšu aktuālākās sociālās problēmas un to cēloņus Latvijā, kā arī iespējamos risinājumus un metodes problēmu novēršanai.
Kā šā brīža aktuālākās sociālās problēmas Latvijā jāmin – bezdarbs, vardarbība ģimenēs, noziedzība, alkoholisms un citas atkarības (piem., narkomānija). Par šīm problēmām šobrīd plaši tiek diskutēts gan masu medijos, gan politiskajā telpā. Vislielākās grūtības ir tieši šo problēmu risināšana, jo veidojas tā saucamais „apburtais loks”, kad viena problēma izraisa un papildina otru un savā veidā ir pat atkarīgas viena no otras, piemēram, bezdarbs - alkoholisms, alkoholisms- vardarbība, bezdarbs - bezpajumtnieki utt. Katra no minētajām problēmām ir arī kā cēlonis citai jaunai problēmai. Kā zināms valstī ir pasliktinājusies sociālekonomiskā situācija, līdz ar to sociālās problēmas kļūst nozīmīgākas un tām jāpievērš pastiprināta uzmanība.
Bezdarbs ir viena no lielākajām un apspriestajām problēmām Latvijā.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,98 €
Work pack Nr. 1125411
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register