Šumeri mūsdienu kultūru ietekmēja ļoti spēcīgi. Šumeri, kas apdzīvoja Divupes jeb Mezopotāmijas teritoriju, bija pirmā civilizācija, kas veidoja valstiskus veidojumus.
Ierodoties Divupes teritorijā, šumeri sastapās ar tās mežonīgo dabu. Lai purvaino zemi nosusinātu, bet izkaltušo – padarītu auglīgu, šumeri ierīkoja atūdeņošanas un apūdeņošanas sistēmas. Domājams, ka mūsdienu kanalizāciju sistēma varētu būt kaut kas līdzīgs šīm sistēmām.
Šumeru tauta bija ļoti gudra. Līdz ar auglīgas zemes iegūšanu, attīstījās zemkopība, uzplauka valsts, attīstījāš arī izglītība un kultūra. Šumeri izgudroja rakstību, to sauca par ķīļrakstiem, jo burtu vai vārdu apzīmējumi izskatījās pēc ķīlīšiem – viens gals bija šaurs, otrs – plats. Ar rakstības izgudrošanu beidzās aizvēsture. Kāds sakars ķīļrakstiem ar mūdienām? Arī mūsdienās pastāv rakstība, tikai tā ļoti, ļoti atšķiras no kīļrakstiem, tomēr – ja šumeri nebūtu izdomājuši šādu saziņas viedu, tad mūsdienu rakstība, iespējams, nebūtu ne uz pusi tik attīstīta.…