Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:508035
 
Evaluation:
Published: 20.01.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Extract

Analizējot twitter ietekmi un novērtējot tam piemītošo spēku, nedrīkst piemirst, ka tā tomēr ir tieši tik nedaudz par maz, lai nebūtu pamata twitter dēvēt par sociālo izmaiņu būvmašīnu. Twitter jāvērtē gluži tāpat kā lāpsta strādnieka rokās, ar kuras palīdzību bedre tiek izrakta nevis radīta vienā mirklī, jo, lai to izraktu, ir jāiegulda personīgie resursi un spēks. Šo tēzi apstiprina arī žurnāla New Yorker žurnālists Malkolms Gladvels (Malcolm Gladwell), kurš uzskata, ka twitter nevar būt sociālu pārmaiņu dzinējspēks, jo tam nav elementu, kas šādām pārmaiņām ir nepieciešami. M. Gladvels uzsver, ka sociālie tīkli indivīdu līdziesaisti palielina, reizē mazinot motivācijas slieksni. Šo procesu autors dēvē par slaktīvismu, kas skaidro, ka iesaistīšanās kādā akcijā visbiežāk ir vien formāla, bez reālas ietekmes. «Portālā Facebook pievienoties kādai lapai, kas izveidota cēlu mērķu aizsardzībai; nēsāt aproci vai kādu citu aksesuāru, kas apliecina atbalstu kaut kam; iesaistīties īstermiņa boikotos pret pakalpojumiem vai darbībām, bez kā paši nevar iztikt (Zemes stunda, Nekā nepirkšanas diena) — tas viss nozīmē vēlmi darīt kaut ko labu, ieguldot ļoti maz personiskās enerģijas vai nepieceļoties no krēsla. Tas, vai parakstītās tiešsaistes petīcijas un sašutuma pilnie tvīti ved pie kāda rezultāta, tādā gadījumā ne vienmēr ir tik svarīgi.»6

Tomēr nobeigumā vēlos pieturēties pie savas pārliecības, ka twitter ir viena no progresīvākajām un ietekmīgākajām sfērām mūsdienu mediju pasaulē. Manuprāt, tas, ja ne gluži kotējas viena ranga plauktiņā ar tradicionālajiem medijiem, tad ir stipri tuvu finiša taisnei, lai tos panāktu.

Pagaidām vēl neuzdrošinos twitter ieskaitīt tradicionālo mediju laukā, tomēr tā dēvēšana vien par sociālo tīklu liecinātu par tādu pašau gaumes un kompetences trūkumu, kā viedokļa deklarēšana par Monas Lizas patieso sejas izteiksmi.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1237421
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register