SECINĀJUMI
Starptautiskā pieredze ir apstiprinājusi četrus galvenos zināšanu ekonomikas izveidošanas pīlārus - augsti izglītots darbaspēks, zinātnisko pētniecību veicinoša sistēma, viegli pieejamas informāciju tehnoloģijas, atvērta ekonomika, - kas nodrošina plašāku tirdzniecību un ārvalstu investīcijas.
Vadība uz zināšanām balstītā ekonomikā vēl nevar līdzināties standartizētajai ekonomikai. Pieejamie piemēri liecina, ka var panākt ievērojamu zināšanu attīstību nemaz neradot attīstībai vislabākos apstākļus visos četros aspektos. Pilnīgi pietiek, ja vispirms tiek panākts vidēji labs līmenis visos četros pīlāros, bet pēc tam salīdzinoša priekšroka tiek dota vienam no tiem.
Līdz ar to haotiskā sistēma, kas valda uz zināšanām balstītā ekonomikā ir vadītājiem sarežģīta, kas rada konkrētas īpatnības kurām ir jāpielāgojas. Šīs īpatnības galvenokārt ir uzņēmuma vadīšanā un lēmumu pieņemšanas gaitā. Jāņem vērā arī darbinieku izglītotība un darbības veids.
Tātad uz zināšanām balstītā ekonomikā vadītājam jāmāk izmantot pilnvērtīgi darbinieku potenciālu visos nodarbinātības līmeņos, sākot jau no apakšas, līdz pat pašam vadītājam, lai stimulētu pašu izaugsmi, inteliģentu domāšanu, kas savukārt novestu pie inovāciju izveides vai kopējās uzņēmuma efektivitātes pieauguma.
…