Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:478731
 
Author:
Evaluation:
Published: 01.06.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

Venēcijas republika ieņēma ļoti svarīgu lomu Eiropas vēsturē daudzus gadsimtus, tomēr tās īstākie ziedu un varenības laiki bija posms no 13 – 16.gs. Pati varenības kulminācija bija 15.gs., kad Venēcijai bija viss – plašas teritorijas, liela vara, privilēģijas tirdzniecībā, noteicošā loma Vidusjūrā, bagātība -, bet 16. gadsimts jau pamazām sāka iezīmēt tās norietu. 16. gadsimtu Venēcijas vēsturē varētu saukt par karu un militāru sadursmju gadsimtu. Lai arī nepārtrauktas kauja notika arī pirms tam, piemēram, neskaitāmās sadursmes ar kaimiņiem dalmāciešiem, un ļoti daudz karu norisinājās arī 17.gs., piemēram, kari ar turkiem, tomēr 16.gs. notika divas Venēcijai ļoti nozīmīgas kaujas – kauja pie Agnadello un kauja pie Lepanto.
Venēcijas ārpolitiskās aktivitātes bija ievērojamas – tā nepārtraukti mainīja savus sabiedrotos, meklējot sev izdevīgākos variantus, turklāt jau kopš paša 16.gs. sākuma spēcīgi aktivizējās turku draudi – turki cenšas iespiesties Eiropas teritorijās. Ja uz 15.gs. beigām, pirms Itālijas karu sākuma un turku iebrukuma, Venēcijā bija ap 180 000 iedzīvotāju, tad uz 16.gs. vidu iedzīvotāju skaits Venēcijā bija nokrities līdz 168 000.
Līdz šim Venēcija vienmēr ļoti veiksmīgi darbojās diplomātiskajā jomā, tā lavierēja starp dažādām varām, gūstot pašlabumu – šur tur piepalīdzot vienam, šur tur piepalīdzot citam, bet 16.gs. ar šādu politiku Venēcija iegūst nodevējas slavu, vispirms sadarbojoties ar vienu sabiedrot, bet pēc tam pilnīgi pretēji, izveidojot koalīciju ar bijušo ienaidnieku. Tas notika līdz ar Itālijas karu sākumu, kas kļuva par unikālu parādību, jo bija pirmais alianšu karš, kurā iesaistās praktiski visa Eiropa, tas bija karš par ietekmes sfērām, turklāt runa tajā ir par ekonomiku, un kaut kas tāds notika pirmo reizi cilvēces vēsturē. Šie arī bija apstākļi, kuriem Venēcija nespēja, vai vismaz savlaicīgi nespēja pielāgoties. Tā Venēciju starptautiskajā arēnā varēja uztvert par visai nepastāvīgu spēku, neuzticamu sabiedroto. Eiropas politikā Venēcija bija kļuvusi par otršķirīgu spēku.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register