Nav jau tā, ka valsts neuzņemas iniciatīvu vides aizsardzībā, taču katrā reģionā lielākoties to nosaka pašvaldības. Un lai netiktu pieļauta atkritumu vairošanās, pašvaldības savos reģionos var veikt akcijas, konkursus un vides aizsardzības projektus, kas arī sekmētu dabas saglabāšanos vēl labākā līmenī.
Kā arī norāda Vides aizsardzības likuma principi, ir jāievēro šādas lietas: „piesārņotājs maksā”, piesardzības princips, novēršanas princips un izvērtēšanas princips, kas viens ar otru mijas un papildina viens otru. Izvērtējot vides aizsardzību atkritumu izmešu lietā, tad nonākušie atkritumi dabā kaitē ne tikai dabai, bet arī cilvēku veselībai. Vispirms ir jāizvērtē attiecīgās darbības atkritumu savākšanā, vai šī atkritumu savākšana atbilst likumam. Darbība vai pasākums, kas var negatīvi ietekmēt vidi vai cilvēku veselību arī tad, ja ievērotas visas vides aizsardzības prasības, ir pieļaujams tikai tad, ja paredzamais pozitīvais rezultāts sabiedrībai kopumā pārsniedz attiecīgās darbības vai pasākuma nodarīto kaitējumu videi un sabiedrībai.
Tāpēc mums cilvēkiem pirms visiem šiem draudiem ir jāapzinās ko mēs ar saviem atkritumiem nodarām videi. Sāksim vispirms ar sevi un tikai tad ar pārējiem. Šķirosim atkritumus un saudzēsim dabu. Nepieļausim izmešu nonākšanu dabā un dzīvosim sakoptā vidē.
…