Vide, kurā mēs dzīvojam, tiek piesārņota ar dažnedažādām atkritumvielām, dažkārt pašam to pat neapzinoties. Cilvēki izveidojuši dažādas organizācijas, kas rūpējas par vides kvalitātes aizsardzību, kaut gan paši cilvēki ir tie, kas vidi piesārņo. Protams, tas ir neiespējami- vidi pilnībā attīrīt no atkritumvielām. Bet tomēr ir jācenšas kaut vai nedaudz to attīrīt- saglabāt gaisa kvalitāti, aizsargāt ūdeņus un, protams, arī augsni. Jaunā situācija, kad Latvijai ir kļuvusi par pilntiesīgu NATO un Eiropas Savienības dalībvalsti, noteica nepieciešamību pārskatīt un atjaunot iepriekšējo vides aizsardzības stratēģiju un izvirzīt jaunus mērķus un uzdevumus, kas būtu jārealizē aizsardzības sektoram.
Galvenās kaitīgās vielas, kas piesārņo gaisu, ir sēra dioksīds (SO2), slāpekļa dioksīds (NO2), oglekļa oksīds (CO) u.c. Šīs kaitīgās vielas galvenokārt ir lielākajās pilsētās, jo pilsētās ir vairāk automobiļu, dažādas rūpnīcas un apkures ierīvēs. Šīs kaitīgās vielas apdraud arī cilvēku veselību. Liels drauds ir arī ozons (O3). Ozons ir mūsu draugs lielā augstumā, kur tas aizsargā mūs no ultravioletā starojuma, tas kļūst par bīstamu indi uz zemes, jo tas iznīcina augus, kairina elpceļus un kļūst par gāzi, kas izraisa siltumnīcas efektu. Šīs kaitīgās vielas ir vainīgas arī pie globālās sasilšanas.
Lai samazinātu atmosfēras piesārņojumu būtu jāatjauno meži un jāpanāk to izciršana, jo mežs ir svaigā gaisa atjaunotājs. Ļoti efektīvi būtu ja toksisko mašīnu, kuras ražo elektrību, apgādā ar siltumu utt., vietā izmantotu to ko mums sniedz daba- vēju, ūdeni, sauli. …