Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
5,99
You save:
0,96 (16%)
Discounted price*:
5,03
Purchase
Add to Wish List
ID number:596895
Author:
Evaluation:
Published: 14.05.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 21 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Terminu skaidrojums    6
1.  Bērnu ar invaliditāti problēmas    8
2.  Statistikas datu analīze    10
3.  Normatīvo dokumentu analīze, kuri saistoši bērniem ar invaliditāti    11
3.1.  Starptautisko normatīvo dokumentu analīze    11
3.2.  Latvijas Republikas normatīvo dokumentu analīze    12
4.  Daugavpils kopienas īss raksturojums    15
5.  Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvalde    18
5.1.  Sociālo pakalpojumu nodaļa ģimenēm ar bērniem    20
6.  Sociālā darbinieka kompetence darbā ar bērniem ar kustību traucējumiem    23
  Nobeigums    33
  Literatūras saraksts    34
Extract

Ievads Katrs cilvēks piedzimst pasaulē ar savām raksturīgām īpatnībām un vērtībām. Cilvēki pasaulē ir tik dažādi, tomēr tos vieno arī kas kopīgs – vēlme apmierināt savas vajadzības, dzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku un produktīvāku dzīvi.
Viena no svarīgakajām lietām jebkura cilvēka dzīvē ir veselība. Droši vien, ja mēs pajautātu, kā cilvēki izprot – būt veselam, viņi atbildētu: ”Cilvēks ir vesels, kad viņam ir laba pašsajūta”. Ja mēs saprotam, ka justies labi mēs varam dažādās situācijās un ir ļoti dažādi faktori, kas ietekmē mūsu pašsajūtu, secināsim, ka būt veselam nozīmē daudz vairāk nekā tas, ja mums nav kustību traucējumu un nekas nesāp.
Plašākā nozīmē jēdzienam „veselība” ir trīs savstarpēji saistīti aspekti – fiziskā veselība, garīgā veselība un emocionālā veselība. Sakot „laba veselība” mēs runājam viennozīmīgi par katru no šiem trim aspektiem.[1, 15] Katram ir skaidri zināms, ka fiziskā un garīgā veselība ietekmē viena otru. Cilvēkiem, kuriem ir garīgās attīstības traucējumi, kustību traucējumi ir daudz vairāk problēmu, nekā pārējiem cilvēkiem. Tāpēc, iemācot jaunas iemaņas, radot izvēles iespējas un palīdzot integrēties sabiedrībā, mēs noteikti ietekmējam arī cilvēka veselību kopumā, jo tas ceļ ikviena pašapziņu, liek justies varošākam. To var nosaukt arī par „pašaktualizēšanos”, kas nozīmē kļūt tādam, kāds vēlētos būt. [1,16]
Valsts politika un sabiedrības attieksme jāvirza uz cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību, kas radītu iespējas dzīvot neatkarīgu un patstāvīgu dzīvi, celtu šo cilvēku pašcieņu un iekļaušanos sabiedrībā. Visas sociālās tiesības un pienākumi, to realizēšanas pamatnosacījumi, sociālās drošības veidošanas un darbības principi, kā arī reglamentēti sociālo pakalpojumu veidi tiek īstenoti saskaņā ar īpašiem likumiem, kas nosaka to saturu un īstenošanas kārtību.
Ikviena attīstīta valsts apzinās, ka bērni ir tās prioritāte – gan veseli, gan ar speciālām vajadzībām. Tāpēc mūsu valstī ir jau pieņemti vairāki likumi, kas reglamentē šo bērnu tiesības uz izglītību, atbilstošu palīdzību medicīniskajā, sociālajā un citās jomās. Sīkāk šos likumus paskaidro un sociālo pakalpojumu sniegšanas un saņemšanas realizāciju reglamentē dažādi Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumi.
Savukārt pašvaldības ir tiesīgas izdot savus noteikumus, nolikumus, instrukcijas, kādā veidā realizējami likumos un Ministru kabineta noteikumos paredzētie pakalpojumi attiecīgās pašvaldības teritorijā, tai skaitā arī bērniem ar kustību traucējumiem.

Lai plānotu un novērtētu jaunus pakalpojumu veidus klientiem ar kustību traucējumiem, kā arī cita veida speciālām vajadzībam, tiek pielietots tāds jēdziens kā „dzīves kvalitāte”.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,92 €
Work pack Nr. 1131522
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register