Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:595206
 
Author:
Evaluation:
Published: 19.03.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Extract

Lietas būtība.

R. Purmale prasa, lai tiktu atbrīvots vienistabas dzīvoklis Rīga, Čiekurkalna 2. garā līnijā 58, ar kopējo platību 31,55 kv. m, kurā dzīvo N. Harkova, kopš 1997. gada 21. novembra, uz īres līguma pamata.
Prasītāja norāda, ka atbildētāja nav maksājusi par dzīvokļa īri un komunālajiem pakalpojumiem kopš 2004. gada decembra, līdz ar to atbildētājas parāds uz 2005. gada 1. oktobri sasniedzis Ls257, 97. Svarīgs ir fakts, ka atbildētāja parakstījusi brīdinājumu par labprātīgu parāda samaksu 2005. gada 1. jūlijā, taču parādu nav samaksājusi līdz prasības pieteikuma dienai.
Prasītāja lūdz tiesu izbeigt 1997. gada 21. novembrī noslēgto īres līgumu ar N. Harkovu izbeigt un izlikt viņu no dzīvokļa, pamatojoties uz likuma „Par dzīvojamo telpu īri” 28.2 pantu.
Atbildētāja prasību atzina gan iesniedzot tiesai paskaidrojumus, gan tiesas sēdē, un paskaidroja, ka viņa vairākkārt ārstējusies slimnīcā, kas prasījis lielus izdevumus, kā rezultātā kopš 2004. gada decembra mēneša nav varējusi nomaksāt īri un komunālos maksājumus. Kā arī atbildētāja norāda, ka viņai ir piešķirta priekšlaicīga vecuma pensija Ls51,84 apmērā. Tiesa konstatēja, ka lietas materiālos esošās izziņas redzams, ka atbildētājai līdz 2006. gada 13. septembrim ir piešķirts maznodrošinātas personas statuss.
Tiesa uzskata, ka prasība ir pamatota un apmierināma.



Lietu izskatīšanas pamatprincipu un pamattiesību analīze civillietā

Es analizēju tādus tiesvedības principus kā atklātuma principu un patiesības principu, kā arī Satversmē noteiktās pamattiesības – tiesības zināt savas tiesības un savu tiesību un likumisko interešu aizstāvēšana taisnīgā tiesā.
Atklātuma princips ir nostiprināts likuma “Par tiesu varu” 19.pantā. Šis princips nozīmē, ka tiesās lietas tiek izskatītas atklāti, tās brīvi var apmeklēt jebkura persona un neviens nevar aizliegt sekot līdzi tiesas procesam klātienē tiesas sēdē. Tomēr LPTV 19. pants nosaka arī to, ka ir lietas, kuras likumos noteiktajos gadījumos ir izskatāmas slēgtās tiesas sēdēs, ievērojot visus citu tiesvedības principus. Atklātības princips stimulē procesuālo normu ievērošanu, jo pats iztiesāšanas process notiek „cilvēku acu priekšā”. Šis princips tika ievērots konkrētajā civillietā, jo lietas izskatīšana bija brīvi pieejama jebkurai personai.
Patiesības princips ir atrodams LPTV 17. pantā un tas paredz, ka tiesai ir pienākums noskaidrot lietas objektīvo patiesību. Patiesības noskaidrošanas funkcija tiek veikta pārbaudot iegūtos pierādījumus, saskaņā ar LPTV 17. panta otro punktu. Manis apmeklētajā cilvillietā tiesnesis pārbaudīja abu pušu ieniegtos dokumentus (īres līgumu, apliecinājumu par atbildētājas maznodrošinātās statusu u.c.), izpildot šo patiesības meklēšanas un faktu konstatācijas principu.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,98 €
Work pack Nr. 1136045
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register