Secinājumi un priekšlikumi
Pētījuma veikšanas gaitā autors izstrādāja šādus secinājumus.
1. Veicot preču pieņemšanas procesa novērošanu autors secināja, ka uzņēmums nepievērš pietiekamu uzmanību un nav izstrādājis atbilstošu procedūru bojātas kravas vai tā iepakojuma reģistrēšanai.
2. Atrodoties noliktavas telpās secināts ka bieži ienākoša krava novietota vienā telpā ar izejošo kravu, kas var radīt kļūdas pie preču pieņemšanas un izdošanas.
3. Secināts ka uzņēmumam ir jāuzlabo drošības jautājumi kravu pārvietošanas procesa no pieņemšanas zonas uz uzglabāšanas zonu.
Balstoties uz secinājumiem autors izvirza šādus priekšlikumus.
1. Preču pieņemšanas procesā autors ievēroja bojātu kravas iepakojumu un norādīja uz to preču pieņēmējam. Vienlaicīgi šo bojājumu pamanīja ari preču saņēmējs, lai gan tika veikta tuvāka apskate tika īsi secināts ka bojāts ir tikai iepakojums, tas bija samircis un vienīgās darbības no darbinieku puses bija ka tika veikta atzīme par bojātu iepakojumu uz preču nodošanas lapas. Autors uzskata, ka uzņēmumam jāpievērš lielāka uzmanība šādiem notikumiem un ir jāpapildina esoša procedūras ar protokolu, kur precīzi jānorāda kravas identifikācijas detaļas, sīki jāapraksta bojājuma veids un jāveic bojātās kravas fotografēšana un foto jāpievieno pie protokola. Protokols jāparaksta kā preču pieņēmējam un sūtītājam.
2. Uzņēmumam nav stingri notikta pieņemto preču un izejošo preču uzglabāšana, autors novēroja ka pieņemtas preces, kuras vēl ir apstrādes procesā un tām tiek kārtota dokumentācija tām blakus tika novietotas divas paletes ar aptuveni 30 kravas vienībām uz tām, kas var radīt precedentu ka tiek izdota nepareiza kravas vienība. Lai gan autors atzīst ka šī problēma saistīta ar ierobežotas platības esamību, bet uzskata ka ir jānosaka speciāla glabāšanas zona ienākošajām precēm un izejošajām precēm, tās nodalot vienu no otras.
…