Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:739853
Author:
Evaluation:
Published: 13.06.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Time period viewed: 2006.g. - 2007.g.
Extract

IEVADS
SIA ‘’X’’ ir dibināta 1999. gada 26. aprīlī saskaņā ar LR likumiem ‘’Par uzņēmējdarbību’’ un ‘’Par sabiedrībām ar ierobežotu atbildību’’, kā arī Sabiedrības statūtiem . Pēc Komerclikuma spēkā stāšanās tā pārreģistrēta saskaņā ar Komerclikuma un Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likuma prasībām. SIA ‘’X’’ pamatkapitāls ir 2000 lati
SIA ‘’X’’ sākotnējais darbības veids - plostu un laivu piestātņu izgatavošana un tūrisma pakalpojumu sniegšana, kanoe laivu noma, kā arī tūrisma inventāra noma, gida pakalpojumi, tūrisma nakšņošanas vietu nodrošināšana, pirts vietu nodrošināšana. Ar 2004. gada augustu SIA ‘’X’’ tika pievienota galdniecība, līdz ar to SIA ‘’X’’ pakalpojumiem pievienojās galdniecības izstrādājumu izgatavošana pēc pasūtījuma, kā arī galdniecības izstrādājumu veikals. Tieši kokapstrāde ir SIA ‘’X’’ galvenais peļņas avots, un tūrisma attīstība nav SIA ‘’X’’ galvenā specifika, jo tai ir sezonas raksturs. Tūrisms ir vairāk domāts SIA ‘’X’’ darbinieku izklaidei.
SIA ‘’X’’ saražotā produkcija netiek eksportēta uz citām valstīm, klienti ir Latvijas juridiskas un fiziskas personas. SIA ‘’X’’ ir noslēdzis līgumus ar patstāvīgajiem piegādātājiem par kokmateriālu iepirkšanu un lielākā daļa pasūtījumu tiek veikti telefoniski vai pa faksu, piegāde tiek veikta ar kurjerpastu un samaksa tiek veikta ar pārskaitījumu.
SIA “X” ražo mēbeles, dažāda veida durvis(ārdurvis, iekšdurvis), kāpnes, koka logus. No tūrisma pakalpojumiem uzņēmums sezonas laikā piedāvā vienas vai vairāku dienu maršrutus ar plostiem. Tomēr galvenā SIA “X” specifika kopš 2004. gada ir kokapstrāde.
SIA “X” kopējais pastāvīgā darbā strādājošo darbinieku skaits 2007. gadā ir 20 cilvēki. Papildus tiek nodarbināti sezonas darbinieki- no maija mēneša līdz septembrim un līgumstrādnieki, kuru skaits svārstās ap 6 cilvēkiem.
SIA “X” ražotās produkcijas lielāko īpatsvaru sastāda dažāda veida koka izstrādājumu izgatavošana. Izstrādājumi tiek piegādātas uz vairākām Latvijas pilsētām gan fiziskām, gan juridiskām personām. SIA “X” nākotnē plāno ieguldīt līdzekļus noieta tirgus izpētei un ar laiku eksportēt savu produkciju ārpus Latvijas robežām.
Visas tehnoloģiskās iekārtas SIA “X” tiek izmantotas galdniecības izstrādājumu izgatavošanas procesā.
Ar piegādātājiem ir noslēgti līgumi un apmaksa tiek veikta ar pārskaitījumu. Tas nozīmē, ka SIA “X” ir apmēram 1 mēnesis laika, lai samaksātu par iegādāto produkciju. Ja naudas līdzekļi ir pietiekamā daudzumā, tad SIA “X” norēķinās uzreiz. Visas piegādātājfirmas piedāvā ievērojamas atlaides, par cik SIA “X” ir pastāvīgs klients. Līdz ko SIA “X” ar piegādātājiem nav norēķinājies norunātajā laikā, šīs cenu atlaides tiek zaudētas un SIA “X” tas nav izdevīgi.
Kokapstrādes nozarē darbojas ļoti liels skaits mazu un vidēju uzņēmumu, kuru ražošanas apjomi neļauj izpildīt lielus pasūtījumus, tādēļ nepieciešama sadarbības pasākumu īstenošana starp nozares uzņēmējiem. Jēkabpilī ir diezgan daudz uzņēmumu, kas nodarbojas ar kokmateriālu iepirkšanu un eksportēšanu uz citām valstīm (piemēram, SIA ‘’Ošukalns’’, SIA ‘’Gaujas koks’’ u.c.), tāpat arī ir daudz uzņēmumu, kas nodarbojas ar galdniecības izstrādājumu izgatavošanu (piemēram, SIA ‘’Reāls’’, SIA ‘’Brodor’’ u.c.). Tomēr, jāņem vērā, ka visi uzņēmumi piedāvā kaut ko savu un divu līdzīgu vai pilnīgi vienādu uzņēmumu kokapstrādē Jēkabpils rajonā nav. Konkurence, protams, pastāv, un tā ir orientēta uz konkrētu izstrādājumu veidu. Vienai daļai izstrādājumu tā ir lielāka, citai mazāka.
SIA “X” izgatavo visa veida galdniecības izstrādājumus, pārsvarā no koka. SIA “X” atrodas gandrīz pilsētas centrā, kas ir klientiem ērti pieejama vieta, un jebkurš klients ērti var pasūtīt sev vajadzīgo. Konkurence valda no tā viedokļa, ka klients, apskatot un iepazīstoties ar produkta cenu, ko veido tā izgatavošanas izmaksas, kā arī peļņas procents, ir neapmierināts un dodas meklēt pie citiem uzņēmumiem lētākas iespējas, piemēram, no lētāka materiāla - lamināta.
SIA “X” nākotnē plāno attīstīties un atvērt otru ražotni Jēkabpilī.

1.UZSKAITES DARBA ORGANIZĀCIJA SIA “X”
Grāmatvedības organizācijas dokumenti nosaka kārtību, kādā dokumentē, novērtē un uzkaita uzņēmuma saimnieciskos darījumus, mantu un saistības, veic inventarizāciju, sniedz pārskatus par skaidrās naudas avansu, kā arī izejvielu un citu krājumu izlietojumu, organizē attaisnojuma dokumentu apgrozību un kārto grāmatvedības reģistrus.
Grāmatvedības organizācijas dokuments ir arī uzņēmuma grāmatvedības kontu plāns (sk. Pielikumā Nr.1. ), šī plāna, kā arī kodu un simbolu lietošanas noteikumi, ilgtermiņa ieguldījumu apgrozāmo līdzekļu, saistību un pašu kapitāla instrumentu klasifikācijas kritēriji, grāmatvedības ierakstu, dokumentu un reģistru glabāšanas noteikumi un gada pārskata, kā arī citu grāmatvedības pārskatu sagatavošanas noteikumi.
Grāmatvedības pirmdokumenti ir tādi dokumenti, kuri ir notikušo saimniecisko operāciju pirmais atspoguļojums. Piemēram, preču pavadzīmes – rēķini, materiālo vērtību pieņemšanas nodošanas akti, maksājuma uzdevumi. SIA “X” visi attaisnojuma dokumenti, grāmatvedības reģistri, gada pārskati un to pielikumi, kā arī grāmatvedības organizācijas dokumenti sistemātiski jāsakārto un jāuzglabā arhīvā-seifā, kas SIA “X” atrodas pēc faktiskās adreses.
Dokumentu apgrozība ir dokumentu kustība no izrakstīšanas momenta līdz dokumenta nodošanai arhīvā. Dokumentu apgrozībā ir četri elementi :
• dokumentu sastādīšana, vai saņemšana no ārienes;
• dokumentu pieņemšana un pārbaude;
• ierakstu izdarīšana uzskaites reģistros;
• dokumentu nodošana glabāšanai arhīvā.
Visi pirmdokumenti tiek sastādīti tieši saimnieciskās operācijas notikšanas vietās – noliktavās, krautuvēs, kokmateriālu iepirkšanas vietās, pakalpojumu sniegšanas vietās. Pēc tam dokumenti tiek iesniegti grāmatvedībā. Grāmatvedībā tiek saņemti arī ārējie dokumentu, kas sastādīti citos uzņēmumos, iestādēs, bankās, organizācijās. Grāmatvedis pieņemot dokumentus, veic rūpīgu dokumentu sastādīšanas pareizības pārbaudi (vai pavadzīme pareizi uzrakstīta, vai ir norādīti visi nepieciešamie rekvizīti, vai pareizi saskaitītas summas).Kad dokumentu pārbaude ir veikta, visi pirmdokumenti jāsagrupē pēc vienveidīgām saimnieciskajā operācijām (piem. Viss, kas saistīts ar kasi : KIEO KIZO, ar avansa norēķiniem: čeki kvītis rēķini),jāsastāda attiecīgie kopsavilkuma dokumenti, žurnālorderi un jāveic dokumentu kontēšana. Ierakstus kontos izdara gan no sastādītajiem kopsavilkuma dokumentiem, gan atsevišķos gadījumos no pirmdokumentiem (no čeka, vai saņemtās, vai izrakstītās pavadzīmes ).Pēc ierakstu izdarīšanas kontos (reģistros) pašreizējā gada dokumenti tiek sagrupēti pēc ekonomiskā saturs ( kases, bankas, debitoru, kreditoru, avansa norēķinu dokumenti) un sakārtoti mapēs, kuras glabājas uzņēmuma grāmatvedībā.Uz dokumentu mapes norāda :
• iešūtā dokumenta nosaukumu (piem. KASE 2610);
• laika periodu (piem. 2007.Gads).Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −9,27 €
Work pack Nr. 1148021
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register