SECINĀJUMI
Prakses laikā praktikants secināja, ka nepieciešamība izdot jaunu Patvēruma likumu bija saistīta ar ES direktīvu pārņemšanu LR normatīvajos aktos, kā arī ar 2015.gadā aktualizējušos jautājumu par bēgļu uzņemšanu ES dalībvalstīs, t.sk. Latvijā.
Apstrīdot PMLP pieņemtos lēmumus, tiek veikta atkārtota informācijas pārbaude, lai pārliecinātos, ka iepriekš pieņemtais lēmums ir pamatots. Interesanti, ka pie atkārtotas informācijas pārbaudes pārbaudāmās personas sniedz plašāku informāciju nekā sākotnēji, kas ļauj precīzāk sagatavot dokumentus un pamatot pieņemto lēmumu.
Bieži vien personu iesniegumi PMLP satur kurioza rakstura informāciju, tomēr neskatoties uz to, atbildēm uz iesniegumiem ir jābūt juridiski un korekti pamatotām, kā rezultātā PMLP darbinieki ir spiesti patērēt savu laiku, atbildot uz šādiem maznozīmīgiem jautājumiem.
Praktikants prakses laikā, pētot uzturēšanās atļauju izsniegšanas, procesu secināja, ka katra ES dalībvalsts paredz atšķirīgus ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumus tiem, kas nav ES pilsoņi, tomēr ES dalībvalstīm ir vienādi pamat noteikumi attiecībā uz ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumiem, ko nosaka dažādas direktīvas, bet atšķirība ir vērojama tajā daļā, kur katra ES dalībvalsts var brīvi rīkoties un noteikt savus noteikumus.
Ārzemniekam īslaicīgi uzturoties Latvijas Republikas teritorijā tiek izsniegta vīza, bet, ja persona uzturas Latvijas Republikā noteiktu laiku, tad viņam tiek izsniegta termiņuzturēšanās atļauja, savukārt ja ārzemnieks Latvijas Republikā uzturas pastāvīgi viņam tiek izsniegta pastāvīgā uzturēšanās atļauja.
…