Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:574590
Author:
Evaluation:
Published: 27.04.2011.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

01.04.2011
Aprūpes principi geriatrijā
Darbības mērķis - 1. Izglītot pacientu par viņa uztura plānošanu.
Jāsamazina uztura enerģētiska vērtība, ierobežojot uzturā ogļhidrātu daudzumu. Uzturam jābūt pilnvērtīgam un daudzveidīgam.
Zarnu mikrofloras normālai funkcionēšanai palīdz skāba piena produkti, pākšaugi, dārzeņi un augļi. Racionā jāierobežo gaļa, to labāk aizvietot ar zivīm. Ikdienā jālieto sīpolus un ķiplokus – šajos produktos ir vielas, kam piemīt hipoholesterīna un hipolipidēmiskas īpašības, ka arī viela, kas samazina audzēju attīstību. Jālieto produkti, bagāti ar antioksidantiem: vīnogas, tēja, āboli u.c. Dzīvnieku olbaltumu pamatavoti ir biezpiens (50 g/dienā), zivis; zupas uz gaļas buljona novārījuma jālieto ne vairāk par 2 – 3 reizēm nedēļā, jo gaļas buljona ir vielas, kas var sekmēt podagras attīstību. Ieteicami arī jūras produkti: kalmāri, jūras kāposti, garneles – tiem piemīt antisklerotiska darbība. Dienā var lietot ne vairāk kā 30 g (4 tējkarotes) cukura. Labāk aizstāt to ar medu, bet to nedrīkst ēst vairāk par 60 g dienā, ievērojot, ka visi pārējie saldumi no raciona ir izslēgti. Sāls jāierobežo līdz 1 tējkarotei dienā. Ieteicams lietot rudzu maizi, ne vairāk par 200 g dienā. Dārzeņu daudzums dienā – ne mazāk par 500 g. Eļļas daudzums, kas pieļaujams dienā – 20 -30 g.
Darbības mērķis – 2. Iemācīt pacientu veikt vingrinājumus, lai samazinātu urīna nesaturēšanu.
Guļot uz muguras, viena kāja ir saliekta ceļa locītavā. Sasprindzināt un atslābināt iegurņa muskuļus, skaitot līdz 4.
Sakrustot kājas, mugura taisna. Sasprindzināt muskuļus virzienā no lejas uz augšu it kā paceļot tos.
Kājas atrodas plecu platumā, rokas uz gluteusa vaigiem. Sasprindzināt muskuļus, nesasprindzinot vēdera un gluteusa muskuļus.
Vingrinājumu rezultāti būs vērojami pēc 2 – 3 mēnešiem.

Secinājumi par galvenajām prakses laikā gūtajām atziņām
Prakses laikā es izvirzīju sev ne tikai vairākus mērķus, bet arī uzdevumus, kurus cenšos izpildīt. Piemērām, pacientu aprūpes gaitā es pilnveidoju savas iemaņas ne tikai veikt pacientu aprūpi un izglītošanu par dzīve kvalitātes uzlabošanu vai medikamentoza terapija principiem, bet arī pilnveidoju prasmes dibināt kontaktu ar pacientu. Pozitīva kontakta dibināšana ar pacientu sekmē ātrāku un pareizāku manipulācijas vai procedūras izpildi.
Pateicoties medikamentozai terapijai pacients sasniedza vēlamos rezultātus izveseļošanai. Svarīga ne tikai pareiza medikamentozas terapijas nozīmēšana, bet arī medikamentu pareiza ievades tehnika.
Visas manipulācijas bija izpildīta pareizi un, ja tomēr bija kādas kļūdas, tas bija nebūtiskas un es visas kļūdas izlaboju. Lai nebūtu kļūdu, svarīgi katram izvirzītam mērķim sameklēt individuālu pieeju, sagatavot nepieciešamu aprīkojumu un tikai pēc tam veikt procedūru.
Prakses laikā es paplašināju savas zināšanas par dažādu vecuma grupu un dažādu slimību nozaru pacientu aprūpi un ārstēšanu, kā arī pilnveidoju savas iemaņas viņu aprūpē.
Lai gan ne vienmēr tas bija viegli, tomēr visi izvirzīti mērķi bija sasniegti. Apkopojot prakses rezultātus, varu pateikt, ka savu darbu prakses laikā es novērtēju pozitīvi un esmu apmierināta ar iegūtajiem rezultātiem. Pacienti saņēma ne tikai kvalitatīvu medicīnisku aprūpi, bet arī emocionālu un psiholoģisku atbalstu. Katram pacientam bija individuāla pieeja un pacienti bija apmierināti ar sniegtu palīdzību.
Prakses laikā es ieguvu jaunu pieredzi pacientu aprūpē un ārstēšanā un visu jaunu, ko es uzzināju prakses laikā, es pacenšos izmantot arī turpmākajā darbā.


Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1241539
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register