Saskaņā ar Latvijas Universitātes prakses norīkojumu, esmu norīkota praksē Liepājas rajona prokuratūrā. Prakses laiks ir no 2007. gada 5. marta līdz 2007. gada 16. martam.
Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros un tās uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.
Katrs prokurors, izskatot konkrētas lietas, savus lēmumus pieņem patstāvīgi un vienpersoniski, pamatojoties uz savu pārliecību un likumiem, ievērojot personu vienlīdzību likuma un tiesas priekšā, nevainīguma prezumpciju, patiesību un likumību. Turklāt savā darbībā prokurors ir neatkarīgs no citu valsts varu un pārvaldi realizējošo institūciju vai amatpersonu ietekmes un pakļaujas tikai likumam.
Prakses sākumā es iepazinos ar normatīvajiem aktiem, kuros reglamentēta prokurora darbība kriminālprocesā. Bez Prokuratūras likuma1, Krimināllikuma2 (turpmāk – KL) un Kriminālprocesa likuma3 (turpmāk – KPL), papildus vēl iepazinos ar 55 dažāda veida ģenerālprokurora pavēlēm, 18 ģenerālprokurora rīkojumiem, 6 Latvijas Republikas Ģenerālprokurora padomes lēmumiem un 6 ģenerālprokurora instrukcijām.
Prakses laikā man bija iespēja piedalīties prokurora funkciju realizēšanā, kā arī papildināt studiju laikā gūtās teorētiskās zināšanas par tiesvedības gaitu un kārtību krimināllietās.
Prakses vadītāja man palīdzēja gūt plašāku priekšstatu par prokuratūras darbību, kā arī sniedza vērtīgu ieskatu prokurores ikdienas darbā.…