Kopsavilkums
1. Valsts pārvaldes iestāde, Latvijas Republikas Patentu valde, izmanto dažādus administratīvo tiesību avotus, kas ir „Patentu likums”, „Likums par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm”, „Dizainparaugu likums”, „Likums regulē tiesiskās attiecības dizainparaugu reģistrācijas, izmantošanas un aizsardzības jomā”, „Administratīvā procesa likums”, „Valsts pārvaldes iekārtas likums”.
2. Prakses vietā veicot dažādus darbus, izpratu Patentu valdes struktūru, spēju orientēties ar prakses darbu saistītajos tiesību avotos, kā arī spēju izstrādāt tiesību aktus.
3. Patentu valde atrodas Tieslietu ministrijas padotībā, un tā kontrolē Patentu valdes līdzekļus, kas neļauj uzlabot datu bāzi, kura ir novecojusi.
4. Patentu valdes eksperti izskata konkrētu patenta vai dizainparauga, vai preču zīmes pieteikumu un raksta lēmumu. To var pārsūdzēt Iebildumu un apelācijas departamentā, savukārt tā lēmumu – apgabaltiesā un apgabaltiesa lēmumu – Augstākajā tiesā.
5. Starp Patentu valdi un citām pārvaldes iestādēm ir sadarbība, bet tā drīzāk ir neoficiāla, piemēram, informācijas apmaiņa.
6. Patentu valdei tiek pieaicināti eksperti, kurus apstiprina tieslietu ministrs, un Patentu valdes priekšsēdētājs uz konkrētu sēdi pieaicina vienu.
7. Patentu valdei ir nepieciešams uzlabot normatīvo regulējumu, jo, piemēram, Iebildumu un apelācijas departamentam nav sava procesu regulējoša normatīvā akta.
…