Secinājumi
1. Personālā plānošana un mērķtiecīga atlase nodrošina: īstos cilvēkus, īstajā vietā un laikā ar vajadzīgām kompetencēm.
2. Profesionālās kompetences ir konkrēta amata pienākumu veikšanai nepieciešamās zināšanas un prasmes, un kompetenču modeļu izmantošana personāla atlasē palīdz raksturot atšķirības starp izciliem un sekmīgiem darbiniekiem.
3. Lai izvēlētos konkrētam amatam piemērotāko kandidātu, ir jāizvērtē kompetences, kas nepieciešamas attiecīgā amata veikšanai
3.1. Ir jāizstrādā amata apraksts un kompetences modelis;
3.2. Jāizveido amata prasību profils, nosakot kuras ir būtiskākās, kuras mazāk būtiskās kompetences;
3.3. Jāizvēlas atbilstošākās atlases metodes, atbilstoši kompetencēm, kas ir jāizvērtē;
3.4. Jāveic profesionālās atbilstības izvērtējums pēc sākotnējiem pretendentu iesūtītajiem datiem, kompetenču vai uzvedības intervijas vai citas metodes – kā rezultātā nosaka atbilstību profesionālajām un personības kompetencēm konkrēta amata uzdevumu izpildei.
4. Atlases procesa gaitā ir jāizvērtē pretendentu mērķu un kompetenču atbilstības organizācijas mērķiem un pieprasītajām kompetencēm.
5. Kursa darba mērķis - izzināt, kā noteikt pretendentu izvērtēšanas kritērijus atbilstošākā kandidāta izvēlē, ir sasniegts, kā arī ir rasta atbilde uz pētījuma jautājumu, veicot viena amata analīzi.
…