Savu mācību praksi es izgāju savā darba vietā- Rīgas rajona tiesā, kur strādāju kopš 2005.gada 14.februāra, pa šo laiku es daudz ko uzzināju to, kas palīdzēs man nākotnē kā juristam, kā arī izdarīju svarīgus secinājumus.
Cilvēces attīstība kopš tās vēsturiski apzinātiem pirmsākumiem liecina, ka tiesībām ir īpaša loma jebkuras tautas dzīvē. Tās ir ne tikai sabiedrības dzīves regulētājas, bet arī konkrēta laika civilizācijas, cilvēku materiālās un garīgās kultūras līmeņa atspoguļotājas.
Dr. habil. iur.prof. E. Meļķisis
Un ja jau pastāvēja tiesības, tad kāds arī gribēja tās pārkāpt. Un ja jau bija kas tās pārkāpj, vajadzēja arī tiesu, kas par tiesību pārkāpšanu piemēro sodu. Sākumā tiesu sprieda paši kungi, ķēniņi, baroni utt. Vēlāk jau parādījās tiesas, kas pastāv vēl līdz mūsdienām.
Visiem darbiem ir savi mērķi , tāpēc es mēģināšu definēt arī savas prakses mērķus un uzdevumus. Manuprāt, šīs prakses mērķis bija iepazīties man, kā topošam juristam, ar tiesas darbību, ar tiesu sistēmas problēmām. Tāpēc es mēģināšu šīs prakses ietvaros atrast gan pozitīvo, gan negatīvo Latvijas tiesu sistēmā. Kā arī manas prakses mērķis bija iepazīties ar pirmās instances tiesas darbību.
Tiesu sistēma ir kā neaizvietojams ķēdes posms valsts aparātā, jo, kā jau tas ir zināms, jau ilgu laiku Latvija ir neatkarīga republika, kurā tāpat kā citās demokrātiskās valstīs darbojas trīs varas – likumdevējvara, izpildvara un tiesu vara.…