Secinājumi un priekšlikumi
Pētījuma gaitā darba autors izstrādā šādus secinājumus:
1. Dotā uzņēmuma vadītājai ir labas komunikatīvās spējas, tas ir veids, kā notiek informācijas nodošana un saņemšana, informācijas izmantošana un kreatīvā papildināšana.
2. Darbinieki ir ļoti apmierināti ar vadītājas sadarbību uzņēmumā, jo pirmajā vietā izvirza darbinieku vēlmes un vajadzības, nevis savas personīgās ērtības, izrāda cieņu un draudzīgas attiecības ar darbiniekiem.
3. Uzņēmuma vadītāja izprot uzņēmuma mērķus un strādā, lai sasniegtu tos, apzinās pašreizējo ekonomisko situāciju un industrijas tendences, pieņem adekvātus biznesa lēmumus.
4. Lai vadītu pārmaiņas ir nepieciešama zināšanu specializācija, un to vadīšanas sistēmas izveidošana, savukārt lai uzņēmums gūtu panākumus, veicinātu zināšanu apmaiņu un pilnveidotu uzņēmuma vadības kompetenci, darbiniekiem ir jākontaktējas savā starpā, un ir jābūt gataviem dalīties savās zināšanās, prasmēs un iemaņās ar pārējiem darbiniekiem.
5. Ikvienam vadītājam savā dzīvē vajadzētu nospraust vismaz vienu mērķi, pēc kura tiekties. Pēc tam apgūsti prasmi sadalīt ceļu līdz tam vairākos nelielos "starpmērķos" un uzdevumos, kas ļaus līdz tiem nokļūt.
Balstoties uz secinājumiem, darba autors izvirza šādus priekšlikumus:
1. SIA „X” jārīko sistemātiskas pārrunas ar darbiniekiem par katra indivīda attīstību, izaugsmi un nākotnes mērķiem, apspriest darbinieku apmierinātību ar darbu, uzklausīt darbinieku priekšlikumus, lai ieinteresētu darbiniekus darba procesā un uzlabotu sasniegtos rezultātus.
2. Uzņēmuma vadītājai vienreiz gadā rīkot kopēju ekskursiju - anketēšanas veidā vienojoties par galamērķi tas veicināt kolektīva saliedētību, jo saliedētā grupā grupas identitāte ir skaidra, savstarpējās attiecības ir labas un cilvēki piešķir vērtību faktam, ka ir grupas locekļi. Motivācija būt “vienam no” ir arī faktors, kā dēļ cilvēki nevēlas šādu grupu atstāt. …