Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:919123
 
Evaluation:
Published: 16.12.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 21 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Izvēlētās mērķgrupas sociālo problēmu rašanās cēloņi un attīstība    3
  Secinājums    13
  Valsts pārvaldes iestādes    14
  Valsts likumdošana    18
  MK NOTEIKUMI    20
  Tiesību aktu projekti    21
  Secinājums    25
  Kopienas sociālo pakalpojumu tīkla analīze atbilstoši mērķgrupas vajadzībām    25
  Sociālā darba plānošana, ņemot vērā klienta mērķgrupas specifiku    30
  Secinājums    32
  Izmantotās literatūras un interneta avotu saraksts    33
  Pielikums    35
Extract

Secinājums.
Savā valsts praksē es pirmo reizi saskaros ar to, kā realizējas sociālā rehabilitācija bērniem, pusaudžu vecumā, kuri cietuši no emocionālas vai fiziskas vardarbības ģimenē. Vēroju viņu uzvedību, reakciju uz uzdotiem jautājumiem par viņu vecākiem, ģimeni. Protams, katrs pusaudzis uzvedās krīzes centrā atšķirīgi no pārējiem bērniem ar līdzīgo sociālo problēmu, jo sekas no pārciestas ģimenē vardarbības ir dažādas un izpaužas katram individuāli. Vienam pusaudzim parādās asociālā uzvedība, otram neuzticēšanās un zems pašvērtējums, trešajam problēmas ar fizisko veselību. Bet katram no viņiem ir vajadzīga gan psihologa, gan sociālā darbinieka, gan sociālā pedagoga palīdzība. Augstāk minēti speciālisti tikai strādājot komandā var panākt efektīvāko mērķa sasniegšanu savā darbā un palīdzēt pusaudzim pārvarēt rastas no vardarbības ģimenē sekas.
Atgriežoties pie valsts politikas, gribētos teikt, ka patiešām pēdējā laikā arvien biežāk var dzirdēt par vardarbību ģimenē pret bērnu, neatkarīgi no tā, kāda veidā ģimenē tiek pielietota vardarbība pret bērnu jeb kādā vecumā. Ir izstrādāti informatīvi materiāli par bērnu tiesību aizsardzību, tiek rīkotas visādi pasākumu, lai aizsargātu bērnu tiesības, ir izstrādāti metodiski ieteikumi strādājošiem speciālistiem. Bet šobrīd ekonomiska situācija valstī apdraud ģimenes labklājību, kas ir viens no veselas ģimenes faktoriem.
Gribētos arī minēt to, ka kopumā sabiedrības attieksme ir ļoti svarīga, lai atklātu un novērstu emocionālo vai fizisko vardarbību ģimenē pret pusaudžiem: neklusēt, ja ir zināms fakts par vardarbību ģimenē pret bērnu. Savukārt strādājoši speciālisti bērnu tiesību sargājošās institūcijās, strādājot starpprofesionāļu komandā, varēs sniegt pusaudzim nepieciešamo specializēto palīdzību.
Pusaudžu vecums nav no vieglākajiem posmiem bērnu audzināšanā. Šajā vecumā bērni parasti meklē sevī, līdz ar to var viņu uzvedība un rīcība dažreiz ir nesaprotama un neprognozējama. Tāpēc būtu svarīgi veikt preventīvo darbu ar vecākiem, lai novērstu vardarbību ģimenē pret pusaudzi, sniedzot informāciju par pusaudžu vecuma īpatnībām un audzināšanas metodēm, kuras būtu visefektīvākās audzinot pusaudzi, nepielietojot miessodu, neietekmējot viņu fiziski, neaizskarot viņu identitāti un morāli nepazemojot.

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1235842
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register