Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:795058
 
Evaluation:
Published: 12.03.2008.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Jebkuras tautas vēsturē ir bijuši valdnieki, kuru valdīšanas laiks izceļas ar lielām pārmaiņām, kas veicina valsts ekonomisko augšupeju. Ar viņu vārdiem parasti cieši saistīti arī tālaika ģeniālākie cilvēki. Angļiem tāda valdniece bija Elizabete I.
Anglijas karaliene Elizabete I bija svarīga persona ne tikai Anglijas un Lielbritānijas, bet visas Eiropas vēsturē. Viņa bija arī viena no ietekmīgākajām un spējīgākajām valdniecēm Anglijas vēsturē, kas pazīstama ar savu spītīgo raksturu un spēju ilgstoši parvaldīt tautu.
Viņas valdīšanas laikā bija spēcīgas nesaskaņas reliģiju starpā, īpaši ar katoļiem, bet tajā pašā laikā viņa spēja samazināt kalvinistus un anglikāņus, kas arī cēla nemierus savā starpā. Kaut arī viņa visu lēmumu pieņemšanu mēdza atstāt uz pēdējo mirkli, bieži viņa izdarīja pareizo izvēli, kā, piemēram, sūtot angļu floti cīņā ar “Neuzvaramo armādu”, kā rezultātā Anglija ne tikai uzvarēja Spāniju, bet arī paplašināja ietekmi uz jūras un tirdzniecībā. Elizabetes I valdīšanas laikā attīstījās māksla ( arhitektūra, mūzika, teātra māksla) un īpaši literatūra. Viņa bija personīgi pazīstama ar Šekspīru un gāja skatīties viņa izrādes teātrī.
Turklāt viņas valdīšana izcēlās ar saprātu un rūpēm par valsts labklājību. Tauta viņu mīlēja un pat sauca par Labo karalieni Besu. 45. gadus viņai izdevās nodrošināt Anglijas mieru un uzplaukumu. Viņas valdīšanas laiks bija spožs, varens un Anglijas jauno laiku vēsturē tiek dēvēts par “ Elizabetes laikmetu.”
Aiz sevis viņa atstāja ne tikai varenu valsti, bet arī brīnišķīgas leģendas, kas atspoguļotas klasiskajā literatūrā un dramaturģijā.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1130173
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register