Renesanse
1. Arhitektūras piemineklis – Svētā Pētera Bazilika
Svētā Pētera bazilika ir bazilika, kas atrodas Vatikānā un ir Romas pāvesta mājvieta. Tā ir uzcelta vietā, kur Romas impērijas laikā imperators Nērons esot sodījis ar nāvi daudzus kristiešus. Tur esot ar nāvi sodīts Svētais Pēteris, kura vārdā nosaukta bazilika. Vēlāk katedrāli šajā vietā lika uzcelt pirmais Romas imperators, kas bija kristietis, Konstantīns I.
Pašreizējais bazilikas izskats ir no 16. gadsimta, kad 1506. gadā to sāka pārbūvēt pāvests Jūlijs II, bet pāvests Pāvils V pabeidza 1615. gadā. Tā celtniecībā piedalījās tā laika slavenākie arhitekti, kā Donato Bramante, Rafaēls, Mikelandželo un Džovanni Lorenco Bernīni. Baznīca celta renesanses un baroka stilā. Tās garums 220 m, bet platums 150m, baznīca iesvētīta 1626. gadā.
Romas pāvesta mājvieta ik gadu piesaista ap 7 miljoniem apmeklētāju. Tā ir viena no pasaules lielākajām svētajām celtnēm, kas ir arī izcils mākslas darbs. Svētā Pētera bazilikā apskatāmi arī mākslas darbi, ko radījuši tādi pasaules slaveni renesanses mākslinieki kā Rafaēls un Mikelandželo.
Vatikāns atrodas Itālijas galvaspilsētas Romas ziemeļrietumu daļā, Tibras upes labajā krastā. Vatikāns ir pasaules mazākā valsts un tās vienīgā robeža ir ar Itāliju, apkārt pilsētai ir uzbūvēta augsta, akmens siena. Šī mazā valsts ir katolicisma centrs, Katoļu baznīcas pāvesta rezidence. Par neatkarīgu valsti tā kļuva 1929. februārī. Vatikānam ir savs karogs, sava valsts himna, raidstacija, kas raida vairāk nekā 30 valodās.
Mekelandželo Buonarroti - Dāvids
2. Tēlniecības objekts.
"Dāvids" ir itāļu mākslinieka Mikelandželo Renesanses laika kaila vīrieša skulptūra no marmora. Skulptūrā ir attēlots Bībeles tēls Dāvids.
Tā tika veidota laikā no 1501. līdz 1504. gadam un ir 5,17 metrus augsta. Sākotnēji tā bija pasūtīta kā viena no vairākām praviešu skulptūrām Florences katedrālei, tomēr skulptūra tika novietota publiskajā laukumā ārpus Florences civilās valdības ēkas Palazzo della Signoria. "Dāvida" skulptūra tika atklāta 1504. gada 8. septembrī. 1873. gadā statuja tika pārvietota uz Accademia galeriju Florencē, vēlāk oriģinālajā atrašanās vietā tika novietota darba reprodukcija.
Renesanses rotas
3. Lietišķās mākslas objekts.
Renesanses rotu stils katrā valstī izplatījās pakāpeniski, renesanses rotas tāpat darināja no dažādiem materiāliem, slavenākais renesanses rotu veidotājs bijis Hans Holbeins.
Renesanses rotas bija ļoti populāras Vācijā.
…