Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,99
You save:
0,80 (16%)
Discounted price*:
4,19
Purchase
Add to Wish List
ID number:707459
Evaluation:
Published: 30.10.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 2 units
References: Not used
Time period viewed: 2012.g. - 2013.g.
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Mērķis    3
  Uzdevums    3
  Lietojuma pamatojums    4
  Lietojuma darbības piemēr    5
  Lietojuma izveidošanas apraksts    12
4.1.  Datu bāzes tabulu izveidošana    12
4.2.  Formu izveidošana un aizpildīšana    23
4.2.1.  Kolonveida forma    23
4.2.2.  Forma ar vairākiem ierakstiem    26
4.2.3.  Forma ar apakšformu    26
4.2.4.  Forma, kuras avots ir vaicājuma rezultāts no divām tabulām    30
4.2.5.  Makrokomandu izmantošana    32
4.2.6.  Formu pilnveidojumi (Format un Data) un uzlabojumi    37
  Secinājumi    42
  Literatūra    44
Extract

Secinājumi
Formas datu ievadei un apskatei maina darbu ar pierastām datu bāzēm un pārnes to uz augstāko līmeni. Prakstiskais darbs, kas ir saistīts ar formu izveidošanu ir diezgan interesants, tomēr, darbietilpīgs. Turklāt, pārvaldot ar vairāku skaitu tabulām, ir diezgan viegli apmaldīties un kļūdīties. Pie tam, bieži kļūdas rodās makrokomandu veidošanā, kuras bija viens no praktiskā darba pamatiem. Taču, pagaidam MS Access man liekas labs rīks datu bāzes veidošanai, protams, jo vēl nezinu citas, datu bāzes veidošanas programmas, ar kurām varētu salīdzināt.
Apskatot paveikto darbu varu secināt, ka palīginformācijas formu veidošanai ir daudz. Manuprāt, tabulu veidošana ar importu un piesaisti ir vieglāka par create table komandu, jo pēc pirmām divām tabula jau ietver datus, bet pie create table vēl ir nepieciešams pievienot tabulas ierakstus. Darbā ar formām, varu konstatēt, ka ir viegli, tomēr, nedrīkst aizmirst par saistēm starp pašām tabulām, citādi būs kļūdas. Konstatēju, ka pārzināt Format un Data īpašības un prast pielietot ir svarīgi, jo tad var diezgan plaši pārveidot un uzlabot formas izskatu. Tāpat ir svarīgi pārzināt makrokomandas, jo šajā darbā tās tika plaši pielietotas navigācijai starp tabulām, paroles pārbaudei, un datu ievades kontrolei. Izveidotā rezultātu tabula (tabula 3) plaši atspoguļo padarīto darbu.

Protams, datu bāzi varētu optimizēt. Piemēram, varētu pievienot pie formas ar informāciju par precēm preču attēlus. Tādā veidā varētu uzlabot pašas noliktavas darbību un datu bāze kļūtu interaktīvāka. Cits veids kā varētu dzīvē optimizēt veikala-noliktavas datu bāzi ir izmantot preču svītra kodus. Tāds piemērs tika izpausts vienā no lekcijam. Un, pēc manām domām, ir tieši piemērots lielām noliktāvām, kur ir diezga neērti un ilgi ievadīt informāciju par katru preci datorā ar roku. To var pielietot, piemēram, gadījumos, kad notiek inventarizācija un gadījumos, kad pircējs pats caur svītrkodu izveido sev pasūtījumu.
Uzskatu, ka izveidotā datu bāze ar izmantotiem datu tabulu sasaistēm ar Excel tabulām. Formu izveidošanas iespēju izmantošana pilnveidoja manas iemaņas. Agrāk tik labi neparzinu MS Access. Tomēr, tagad tik cītīg strādājot un plaši pielietojot piedāvātās datu bāzes izveidošanas iespējas – varu secināt, ka apguvu tās pietiekami ātri un kvalitatīvā līmenī.
Apskatot iepriekšējos praktiskājos darbos padarīto, varu secināt, ka apguvu prasmi veidot datu bāzi no nulles līmeņa un pratīšu izveidot datu bāzi MS Access vidē. Protams, tagad zināšanas ļaus apgūt arī citas datu bāzes veidošanas iespējas ar citām lietojumprogrammam, gan pielietojot SQL valodas vaicājumus , gan apgūstot jaunus. Manuprāt, izveidot datu bāzi MS
Access ir labi priekš ievada datu bāzu veidošanā. Tajā var ne tikai viegli apgūt datu bāzes izveidošanas terminus, bet arī pielietot SQL valodas vaicājumus.…

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Datu bāzu vadības sistēmas”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/707459

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register