Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:164792
Author:
Evaluation:
Published: 06.03.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

Dzimuma stereotipi
Dzimumu stereotipiem ir liels mainīgums atkarībā no sociālā konteksta. Īpaši izteikti ir dažādi sieviešu stereotipu priekšstati . Dzimumu stereotipi ir preskriptīvi, tie norāda, kādam ir jābūt vīrietim un kādai ir jābūt sievietei.

Dzimuma stereotipi
Dzimuma stereotipi ir uzskati par sievietei un vīrietim piemītošām īpašībām, kas balstīti uz aizspriedumiem, nekritiskiem pieņēmumiem un neobjektīvu vērtējumu. Tieši dzimumstereotipi ļoti bieži veido dzimumdiskriminācijas pamatu, liedzot viena vai otra dzimuma pārstāvim izvēlēties noteiktu nodarbinātības veidu vai uzvedību.. Dzimuma stereotipi norāda, kādam ir jābūt vīrietim, kādai sievietei. Ja cilvēki neatbilst šiem tradicionālajiem stereotipiem, pret viņiem var tikt izrādīta negatīva attieksme.

Dzimuma stereotipi
Ja vīrietis gūst panākumus darbā, viņš apzināti taisa karjeru, bet par sievieti šādā gadījumā teiks, ka viņa ir kā apmāta uz karjeru. Par vīrieti, kuram vienmēr padomā kāds netradicionāls problēmas atrisinājums, teiks, ka viņš ir radošs, bet sievieti šajā situācijā uzskatīs par pārgudru, nenosvērtu, tādu, kura runā nepārdomāti vai grib parādīt, ka visu vienmēr zina vislabāk.

Dzimuma stereotipi
Vairums sieviešu cenšas izturēties atbilstoši tam, ko no viņām sagaida sabiedrība, atbilstoši uztveres stereotipiem par sievietes lomu sabiedrībā.

Vidēji vairākums sieviešu izvairās izrādīt tik augstu sasniegumu motivāciju kā vīrietis, atsakās veidot tik mērķtiecīgu karjeru, nav tik dominējošas, konkurējošas, uzņēmīgas un agresīvas kā vīrieši. Viņas ļaujas savai intuīcijai, emocijām, jo ir akceptējušas sabiedrībā pieņemtos uzskatus par maigo emocionālo, pakļāvīgo sievieti, kuras dzīves piepildījums ir ģimenes laime.

Dzimuma stereotipi
Sabiedrībā dominējošie dzimuma lomu stereotipi nostāda sievieti nevienlīdzīgā situācijā ar vīrieti, piešķirot vīrietim augstāku sociālo statusu, iespējas karjerai un darbam, līdz ar to lielākas iespējas ietekmēt pašā sabiedrībā notiekošos procesus

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register