Lai veidotu vienotu Eiropu, valstis (kuru skaits šobrīd ir sasniedzis 28) savā starpā noslēdza Eiropas Kopienu dibināšanas līgumus un vēlāk – Līgumu par Eiropas Savienību, izveidojot iestādes, kas noteiktās jomās izstrādā tiesību normas.
Eiropas Savienības Tiesa (turpmāk – EST) ir Eiropas Savienības (turpmāk – ES) tiesu varas iestāde. Tās sastāvā ir divas tiesas: Tiesa un Vispārējā tiesa, kuru pamatuzdevums ir izvērtēt Savienības aktu tiesiskumu un nodrošināt tās tiesību vienveidīgu interpretāciju un piemērošanu.
Attīstot savu judikatūru, EST ir formulējusi valsts pārvaldes iestāžu un valsts tiesu pienākumu savas kompetences robežās pilnībā piemērot ES tiesības un aizsargāt tiesības, ko tās piešķir pilsoņiem (ES tiesību tiešās piemērošanas princips), nosakot, ka visas valsts tiesību normas, kas ir pretrunā kādai ES tiesību normai, neatkarīgi no tā, vai tās pieņemtas pirms vai pēc Savienības tiesību normas, nav piemērojamas (ES tiesību pārākuma pār valsts tiesībām princips).
Tādējādi autori secina, ka EST ietekmē jebkuru ES dalībvalsti un šo valstu iedzīvotāju. Tieši EST ietekme uz jebkuras ES dalībvalsts un pilsoņa ikdienas dzīvi bija par pamatu kā referāta tēmu izvēlēties EST.