Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,49
You save:
0,45 (13%)
Discounted price*:
3,04
Purchase
Add to Wish List
ID number:258756
Author:
Evaluation:
Published: 29.03.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Indijas Republika ir Āzijas valsts, kas aizņem lielāko daļu no Indostānas pussalas. Tā ir otrā lielākā valsts pasaulē pēc iedzīvotāju skaita - Indijā dzīvo vairāk nekā miljards cilvēku, un šajā teritorijā runā vairāk kā 1600 dažādās valodās. Indijas IKP pirktspējas paritātes cenās ir ceturtais lielākais pasaulē.
Ģeogrāfija
Indija robežojas ar Pakistānu, Ķīnu, Mjanmu, Bangladešu, Nepālu and Butānu. Uz dienvidiem no Indijas atrodas Indijas okeāns.
Indijas paši ziemeļi atrodas Himalaju kalnos. No tiem uz dienvidiem ir auglīgais Indas-Gangas līdzenums. Rietumindijā, pie Pakistānas robežas, atrodas Tāras tuksnesis. Indijas dienvidos atrodas Dekas plakankalne, kas aizņem lielu daļu no Indostānas pussalas un divi kalnu masīvi, Rietumgatu kalni un Austrumgatu kalni, kas atdala Dekas plakankalni no Indijas okeāna.
Indijas galvenās upes ir Ganga, Brāmaputra, Jamuna, Godavari, Krišna un Inda.
Indijā ir 3 atšķirīgi gadalaiki: ziema, vasara un musonu gadalaiks. Ziema sākas novembrī. Ziemai raksturīgs sausums un relatīvi zemākas temperatūras (dienā no 12-18 C Deli līdz 30 C Indijas dienvidos, naktī no 2-6 C Deli līdz 20 C dienvidos). Martā ziemu nomaina vasara, ar ļoti karstu un sausu laiku. Maijā dienas temperatūra lielā daļā Indijas sasniedz 40 C. Jūnijā vasaru nomaina musonu vēji, kas atnes specīgas lietusgāzes un nedaudz vēsāku laiku.
Iedzīvotāji
Pēc iedzīvotāju skaita, Indija ir otrā lielākā valsts pasaulē. Vienīgā valsts, kurā ir vairāk iedzīvotāju, ir Ķīna. Lielākās pilsētas ir Mumbai (Bombeja), Deli, Kolkata (Kalkuta) un Čennai (Madrasa).
Indijas iedzīvotāji runā aptuveni 700 valodās. Visvairāk indiešu dzimtās valodas ir Hindi (180 miljoniem jeb 17% no visiem indiešiem), bengāļu (67 miljoniem jeb 7%), telugu (66 miljoniem jeb 6%), marati (65 miljoniem jeb 6%) un tamilu (59 miljoniem jeb 6%). Saskaņā ar Indijas konstitūciju, galvenā valsts valoda ir Hindi. Kā otra valsts valoda tiek lietota angļu valoda. Kad Indija ieguva neatkarību, tika plānots angļu valodas lietošanu līdz 1955. gadam pārtraukt un pāriet uz Hindi kā vienīgo valsts valodu. Šis plāns sastapās ar pretestību no to indiešu puses, kam Hindi nav dzimtā valoda un angļu valoda joprojām tiek plaši lietota. 18 citas valodas tiek lietotas kā valsts valodas dažādos reģionos.
Vairākums indiešu ir hinduisti (83%). 13% iedzīvotāju ir musulmaņi un 3% ir kristieši. Kā valsts svētki tiek atzīmēti visu trīs reliģiju svētki.
Valsts iekārta
Indija ir demokrātiska republika. Valsts galva ir prezidents, kuru ievēl uz 5 gadiem netiešās vēlēšanās. Prezidenta funkcijas ir galvenokārt ceremoniālas. Indijas parlaments sastāv no divām palātām: Štatu padomes (Rajya Sabha) un Cilvēku padomes (Lok Sabha). Parlaments ieceļ premjerministru, kurš sastāda valdību.
Indija ir federāla valsts, kas sastāv no 28 štatiem un 6 "savienības teritorijām" (kuras tieši pārvalda centrālā valdība). Galvaspilsētai Deli ir īpašs statuss.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,69 €
Work pack Nr. 1114822
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Indija”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/258756

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register