Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:506507
Author:
Evaluation:
Published: 27.12.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Ādas kopšana
          • Ādas apskate vismaz vienu reizi dienā. Pašapskate, izmantojot spoguli, vai apskata otrs cilvēks. Jāpievērš uzmanību jebkādām izmaiņām.
     • Ja tiek pamanītas ādas izmaiņas – sārtums, bālums, tūska, izsitumi u.c., šo vietu maksimāli atslogot. Ja dinamikā stāvoklis pasliktinās- nepieciešama ārsta konsultācija.
    • Individuāls mazgāšanās plāns. Izvairīties no karsta ūdens. Lietot maigus mazgāšanas līdzekļus. Mazgājot ādu nedrīkst berzt.
    • Samazināt ārēju faktoru: mitruma, auksta gaisa iedarbību uz ādu. Izvairīties no ādas macerācijas. Īpaši pievērst uzmanību ādas krokām.
     • Vismaz 2x/dienā lietot ādas mitrinošus krēmus vai losjonus, jo īpaši reģionos ar sausu ādu un izgulējumu riska zonās (skat.1. Zīmējumu).
    • Nemasēt ādas reģionus ap kaulu izciļņiem.
    • Ievērot grozīšanas, prepozīcijas (ķermeņa novietojuma) tehnikas, izvairīties no berzes un bīdes.
     • Lietot lubrikantus, lai mazinātu berzi, nelietot pūderus.
     • Ievērot rehabilitācijas rekomendācijas.
    • Regulāra gultas veļas maiņa. Sekot līdzi, lai gultas virsma būtu gluda, bez krokām.

Izgulējumu ārstēšana
Pareiza Pārsēju maiņa
Diēta. Lai nodrošinātu izgulējumu sadzīšanu, nepieciešama diēta ar augstu olbaltumu, kaloriju saturu. Ir zināms, ka no sulojoša izgulējuma diennaktī var tikt zaudēts līdz pat 50 g tīra olbaltuma. Objektīvi par nepieciešamību papildus lietot olbaltuma preparātus liecina olbaltuma līmeņa serumā samazināšanās zem 35 g uz 1000 ml.
Anēmijas korekcija. Anēmija ir biežs faktors, kas kavē izgulējumu dzīšanu. Tās novēršanai lieto perorālus vai parenterālus dzelzs preparātus un/vai asins pārliešanu. Lai optimāli nodrošinātu audu oksigināciju, hemoglobīna līmenim asinīs jābūt vismaz 12 g/ml.
Dehidratācija. Nepieciešamības gadījumā jānozīmē orāla vai papildus intravenoza šķidruma ievade. Pieaugušam cilvēkam normāli diennaktī jāuzņem 2-3 litri šķidruma.
Antibakteriāla terapija. Gadījumā, kad parādās izgulējuma inficēšanās pazīmes - pastiprināta sulošanās, smaka, apkārtējo audu infiltrācija vai vispārēja organisma reakcija (hipertermija, intoksikācijas pazīmes) ir nepieciešama antibakteriāla terapija orāli, parenterāli un/vai lokāli.

Ķirurģiskā ārstēšana
III un IV pakāpes izgulējumu konservatīva ārstēšana ir ilgstoša un praktiski nereāla. Zemādas slānis starp kaulu un ādu ir ļoti plāns, tāpēc izgulējumi uzrodas atkal un atkal no jauna. Šādos gadījumos daudz efektīvāka ir ārstēšana ar lokālu lēveri.
Pacienti tiek ārstēti, pielietojot plastiskās ķirurģijas un mikroķirurģijas tehniku. Pēc radikālas bojāto audu izgriešanas un defekta slēgšanas ar dažādiem lēveriem, III – IV pakāpes izgulējumu gadījumā uzsāk arī plaša spektra antibakteriālu terapiju.
Visbiežāk audi tiek ņemti no tiem reģioniem, kas tuvāki operētai vieta – audi tiek pagriezti un pārvietoti. Optimālais sadzīšanas laiks – mēnesis. Pēc tam cilvēks atkal var sākt slogot šo zonu.

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register