Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,49
You save:
0,45 (13%)
Discounted price*:
3,04
Purchase
Add to Wish List
ID number:152228
Evaluation:
Published: 17.01.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Time period viewed: 2004.g. - 2012.g.
Extract

Priekšlikumi (1)
LR komercbankām ir vairāk jāpiemēro kredītportfeļa diversifikācijas paņēmieni aizņēmēju un termiņstruktūras dalījumā. Tādā veidā mēģinot sabalansēt riskus kredītportfelī, lai neciestu zaudējumus no kredītlīguma nepildīšanas.
LR komercbankām racionāli jāpalielina uzkrājuma daļu nedrošiem parādiem, lai varētu segt zaudējumus no kredītlīguma nepildīšanas.
LR komercbankām kreditēšanas jomā ir rūpīgi jāseko līdzi Kredītiestāžu likumam, FKTK un Bāzeles noteikumiem, kuri regulē bankas darbību un, savukārt, attiecas arī uz kreditēšanas jomu kredītiestādēs. Tādā veidā, komercbankas varēs pārvaldīt vairākus riskus, kā, piemēram, kredītrisku, finansējuma likviditātes risku.

Priekšlikumi (2)
Valdībai būtu jāizstrādā makroekonomikas stabilizācijas plāns, lai mazinātu valsts makroekonomiskās situācijas ietekmi uz bankas kredītportfeļa kvalitāti un komercbanku sistēmas stabilitāti.
LR komercbankām, pieņemot lēmumu par aizdevuma piešķiršanu un vērtējot aizņēmēja kredītspēju, jāpievērš lielāku uzmanību kredītspējas kvalitatīvajiem faktoriem (aizņēmēja reputācija, aizņēmēja spēja gūt ienākumus u.c.), nevis tikai vērtēt aizņēmēja darbības finansiālos rādītājus.
Zinātniekiem savos pētījumos jāpievērš lielāko uzmanību LR Komercbanku kredītportfeļa veidošanas problēmām un tā kvalitātei.

Priekšlikumi (3)
Piemērot soda naudas bankām, ko varētu kontrolēt FKTK, piemēram, par pārmērīgu kredītu koncentrāciju atsevišķos kredītportfeļa segmentos vai noteiktiem aizņēmējiem, kā arī par nepietiekami izvērtēto aizņēmēja kredītspēju.
Valdībai, veidojot Kredītbiroju likumprojektu, Kredītbiroju darbībā jāizmanto ne tikai negatīvo maksāšanas informāciju par potenciālo aizņēmēju, bet arī pozitīvu, jo pozitīvas informācijas pieejamība varētu kalpot kā pozitīvā kredītvēsture un uzlabotu kredītspējas vērtēšanas kvalitāti jauniem kredītņēmējiem un kreditēšanas nosacījumu apzinīgiem maksātājiem.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Latvijas Republikas komercbanku kredītportfeļa kvalitāte un kredītrisks”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/152228

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register